У польских ВПС припускають, що уламки ракети, знайдені поблизу Бидгоща — від російської крилатої ракети Х-55

У польских ВПС припускають, що уламки ракети, знайдені поблизу Бидгоща — від російської крилатої ракети Х-55

У польских ВПС припускають, що уламки ракети, знайдені поблизу Бидгоща — від російської крилатої ракети Х-55
Радянська авіаційна ракета Х-55 класу "повітря-земля", ілюстративне фото: Вікіпедія

Польський Технічний інститут ВПС у попередньому висновку припускає, що знайдені в кінці квітня уламки ракети поблизу польського міста Бидгощ від російської крилатої ракети Х-55.

Про це пише Rzeczpospolita.

"Якщо інформація про те, що ракета Х-55 була знайдена поблизу Бидгоща, підтвердиться, це означає, що це, швидше за все, ракета, випущена російським військовим літаком під час однієї з атак на Україну", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що дана ракета, ймовірно, прилетіла до Польщі з-за східного кордону і пролетіла кілька сотень кілометрів над територією країни.

Ракети Х-55 – це ракети класу "повітря-земля" дальністю близько 3 км. Такі ракети можуть бути озброєні ядерними боєголовками.

Інформація наразі не підтверджена, офіційне розслідування у Польщі не триває.

Що відомо про падіння уламків ракети у Польщі

25 квітня у Польщі знайшли залишки неідентифікованого військового об’єкта біля міста Замостя, що приблизно за 15 кілометрів від Бидгоща.

Невідомо, скільки часу вона пролежала в лісі: кілька днів чи кілька тижнів. Спочатку вважалося, що це дрон. Пізніше з'ясувалося, що це могли бути залишки авіаційної ракети. Зазначалося, що на уламках нібито були написи російською, це може вказувати на радянську зброю.

Увечері 15 листопада минулого року після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у містечку Пшеводув у Грубешівському районі, розташованому за 5 кілометрів від кордону з Україною, стався вибух. Associated Press з посиланням на джерело в розвідці США повідомило, що російські ракети перетнули кордон Польщі. Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей.

У Міноборони РФ назвали повідомлення про падіння російської ракети "навмисною провокацією з метою ескалації обстановки".

Президент України Зеленський заявив, що сталося те, "про що ми давно попереджали": "Бити ракетами по території НАТО. Це російський ракетний удар по колективній безпеці! Це дуже суттєва ескалація. Треба діяти", — сказав тоді Зеленський.

Вибір редакції

На початок