Після інформації про імовірне падіння російських ракет на території Польщі, гостро постає питання закриття українського неба авіацією. Принаймні над територією, суміжною з територіями країн НАТО.
Про це в ефірі телемарафону заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба.
"Для того, щоб захистити країни Північноатлантичного простору потрібно максимально наситити нашу державу засобами ППО, щоб ми могли перехоплювати збивати рос ракети і не допускати їхнього потрапляння на територію країн членів НАТО", — заявив Кулеба.
"Я переконаний, що Партнери будуть діяти максимально обережно, але при цьому максимально зважено. Ніхто з них не може дозволити собі продемонструвати слабкість. Слабкість означатиме потурання подальшим діям Росії. Але і на занадто радикальні рішення піти їм буде важко. Знайти цей баланс — це і буде головною задачею для європейських дипломатів і військових", — додав він.
Кулеба повідомив, що українські дипломати на зв'язку із польськими колегами щодо інформації про падіння ракет РФ на території Польщі.
"Ми в таких випадках завжди реагуємо холоднокровно, але активно, вже на зв’язку і з польськими колегами і з іншими країнами. Не думаю, що зараз в Європі є хоча б одна столиця, де дипломати і військові відпочивають", — сказав він.
Кулеба також додав, що поляки мають насамперед дати чітку кваліфікацію того, що відбулося зі свого боку.
"Від цього багато залежатиме. Треба визнати, що вже 8 місяців Україна щодня повторює, що сьогодні захист українського неба — захист неба НАТО", — додав міністр.
Що відомо
Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у містечку Пшеводув, що розташоване у Люблінському воєводстві поблизу кордону з Україною, близько 15:40 впали дві російські ракети. Двоє людей загинуло. Офіційно інформація з боку Польщі наразі непідтверджена, однак прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький терміново скликав Комітет Ради міністрів з питань національної безпеки і оборони у зв'язку з "кризовою ситуацією".
Польща є членом НАТО. Принцип колективної оборони посідає центральне місце у засновницькому договорі НАТО. За Статтею 5 договору, у разі, якщо будь-яка з держав – членів Альянсу стає жертвою збройного нападу, усі інші без винятку члени Альянсу вважатимуть цей акт насильства збройним нападам на них усіх і вживуть усіх заходів, які вважатимуть за доцільне, щоб допомогти члену Альянсу, який зазнав нападу.
Пентагон не підтверджує інформацію про ймовірне падіння російських ракет у Польщі. У НАТО повідомили, що вивчають повідомлення й тісно координуються з Польщею.
Читайте також
"Терор не обмежується нашими державними кордонами" — Зеленський про російські ракети в Польщі
Житомир знеструмлено, в Києві прильоти в житлові будинки. Що відомо про масовану атаку РФ по Україні