"Терор не обмежується нашими державними кордонами" — Зеленський про російські ракети в Польщі

"Терор не обмежується нашими державними кордонами" — Зеленський про російські ракети в Польщі

Важливо
"Терор не обмежується нашими державними кордонами" — Зеленський про російські ракети в Польщі
Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 15 листопада прокоментував інформацію про імовірне падіння російських ракет на території Польщі.

За його словами, сьогодні сталося те, "про що ми давно попереджали".

"Терор не обмежується нашими державними кордонами. Російські ракети вдарили по Польщі. Скільки разів Україна говорила про те, що нашою країною держава-терорист не обмежиться? Це питання часу, коли б російський терор пішов далі. Що довше Росія відчуває безкарність, то більше буде загроз для всіх, до кого можуть дістати російські ракети", — заявив він.

"Бити ракетами по території НАТО. Це російський ракетний удар по колективній безпеці! Це дуже суттєва ескалація. Треба діяти", — заявив Зеленський.

"І я хочу зараз сказати всім нашим польським братам і сестрам: Україна завжди вас підтримає! Вільних людей терор не зламає! Перемога можлива, коли немає страху! У нас із вами – немає. Росія протиставляє себе світу. Росія тероризує і нас, і всіх, до кого може дотягнутися", — додав президент України.

Що відомо

  • Удень 15 листопада війська РФ випустили близько 100 ракет по Україні. Це одна з найбільших атак. Відомо про щонайменше одну жертву внаслідок удару по Києву — ракета влучила в житловий будинок. РФ намагається зруйнувати енергетичну інфраструктуру України, заявив президент Зеленський. Глава Міністерства енергетики Україні Галущенко заявив, що Росія здійснила наймасованіший обстріл енергосистеми з початку війни. Наслідки можуть бути для сусідніх держав. Так, ракетна атака РФ призвела до масових відключень електроенергії у Молдові.
  • Увечері 15 листопада прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький терміново скликав Комітет Ради міністрів з питань національної безпеки і оборони у зв'язку з кризовою ситуацією. До цього польські ЗМІ повідомили, що у містечку Пшеводув, що розташоване у Люблінському воєводстві поблизу кордону з Україною, близько 15:40 впали дві російські ракети. Двоє людей загинуло. Офіційно дана інформація з боку Польщі наразі непідтверджена. Пентагон не підтверджує інформацію про ймовірне падіння російських ракет у Польщі.
  • Польща є членом НАТО. Принцип колективної оборони посідає центральне місце у засновницькому договорі НАТО. За Статтею 5 договору, у разі, якщо будь-яка з держав – членів Альянсу стає жертвою збройного нападу, усі інші без винятку члени Альянсу вважатимуть цей акт насильства збройним нападам на них усіх і вживуть усіх заходів, які вважатимуть за доцільне, щоб допомогти члену Альянсу, який зазнав нападу.

Читайте також

Палаючий осколок за вікном. Репортаж з будинку Києві, куди влучили рештки російської ракети

Житомир знеструмлено, в Києві прильоти в житлові будинки. Що відомо про масовану атаку РФ по Україні

На початок