На саміті у Вільнюсі можуть оголосити про створення Ради Україна-НАТО у новому форматі — Стефанішина

На саміті у Вільнюсі можуть оголосити про створення Ради Україна-НАТО у новому форматі — Стефанішина

Ексклюзивно
Стефанішина
. Ольга Стефанішина, віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Фото: Дурсун Айдемір/Getty Images

На саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі можуть оголосити про створення Ради Україна-НАТО у форматі 32, а не 31+ 1, як є зараз.

Про це на зустрічі з журналістами сказала віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає кореспондентка Суспільного.

"Наразі є пропозиція щодо оголошення на саміті у Вільнюсі про створення Ради Україна-НАТО у форматі 32, а не 31+ 1 як передбачає Комісія Україна-НАТО, яку ми зараз маємо.. Ми розглядаємо створення Ради як інструмент для підготовки, обговорення рішень до Саміту Альянсу у Вашингтоні до 75 річниці створення НАТО", — сказала вона.

Також, за словами Стефанішиної, триває робота над створенням Спільного центру Україна-НАТО "для підготовки, тренування, аналізу ситуації, обміну досвідом".

Читайте також: Україна – це перевага для НАТО: у МЗС відреагували на "викривлені наративи" у німецьких ЗМІ

"Центр є нашою спільною з Польщею ініціативою. Однак для нас важливо передбачити переміщення Центру в Україну, коли дозволить безпекова ситуація. У межах Саміту також очікуємо оголошення посилення підтримки України у рамках комплексного пакета допомоги", — сказала урядовиця.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

Міністр оборони Німеччини вважає, що для НАТО ще не час ухвалювати рішення про членство України

Потрібні механізми для інтеграції України в НАТО після закінчення війни — президент Литви

На початок