Миколаївські “Сталеві мурахи” доставили гуманітарну допомогу в деокуповані населені пункти Херсонщини

Миколаївські “Сталеві мурахи” доставили гуманітарну допомогу в деокуповані населені пункти Херсонщини

Миколаївські “Сталеві мурахи” доставили гуманітарну допомогу в деокуповані населені пункти Херсонщини
Волонтери біля автівки. Травень 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Волонтери миколаївського осередку мережі “Сталеві мурахи” доставили гуманітарну допомогу в деокуповані населені пункти Новокаховської громади. Другого травня привезли хліб, побутову хімію, речі. Розвантажували автівки під ворожим дроном.

Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник волонтерської мережі “Сталеві мурахи” Олександр Ухмановський.

Локацію, де місцеві раніше отримували гуманітарну допомогу, російські військові знищили неодноразовими обстрілами. За словами місцевого жителя Олександра, місце видачі допомоги змінили, втім приходити люди бояться.

"Гуманітарну допомогу вже практично дуже мало нам привозять сюди, люди бояться навіть приходити в такі місця", — розповів житель Новокаховської громади Олександр.

Миколаївські “Сталеві мурахи” доставили гуманітарну допомогу в деокуповану громаду
Пошкоджена будівля в Новокаховській громаді. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Щойно на територію заїхали волонтерські автівки та почали розвантажувати допомогу, місцеві жителі помічають російський дрон із закріпленою на ньому гранатою.

Набори із побутовою хімією та коробки із хлібом розвантажили протягом кількох хвилин.

"Почали літати дрони, літаки — розбили практично все. Немає місця, де видавати. Останнє приміщення, яке у нас залишилось. А взагалі небезпечно. Вранці просинаємось, а коли тиша, то нам страшно", — розповіла жителька Новокаховської громади Ірина.

У другому населеному пункті волонтери розвантажуються протягом 10 хвилин. Місцеві говорять, що щойно тут бачили дрон.

"Завдяки саме "мурахам" нашим і іншим волонтерам ми живемо і маємо все, що є. Але, на жаль, своїми “собаками летючими” нас атакують", — сказала жителька Новокаховської громади Інга.

Миколаївські “Сталеві мурахи” доставили гуманітарну допомогу в деокуповану громаду
Пакунки з гуманітарною допомогою. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

За словами Олександра Ухмановского, волонтери мережі “сталеві мурахи” привозять допомогу в громаду не вперше, втім через постійні обстріли три місяці сюди не могли приїхати.

"Ми зараз прорвались, передали близько 300 наборів побутової хімії від миколаївського волонтерського руху Rebel Volunteers та проєкту “Нова Юкреін”. Ми передали обладнання для розбору завалів від тернопільського пласта, набрали одягу від різноманітних благодійних організацій, привезли генератори від громадського руху “За вільну Україну”, — розповів Олександр Ухмановський.

У громаду “мурахи” доставляють хліб, який випікають у місті Сміла на Черкащині. Цього разу, сказав Ухмановський, привезли 340 хлібин.

"Місцеві жителі не так просять ковбасу, наприклад, вони кажуть: "Де смілянський хліб". Тобто ці традиції українські, повага до хліба, шана хліба після окупації. У будь-якій місцевості хліб це перше, про що запитують", — сказав Олександр Ухмановський.

"Ми жартуємо: якщо не ми, то не ми. Кожен з нас, ми щось маємо робити. Ми не можемо пояснити, ми розуміємо, що це наша місія. Розуміємо, що сюди лячно їхати. Ми не засуджуємо, просто хтось має це робити. І якщо солдат має сидіти в окопі, хірург — оперувати під обстрілом, то ми маємо тут рятувати людей", — сказав Олександр Ухмановський.

Що відомо

З 11 населених пунктів Новокаховської громади Херсонщини станом на 4 травня 2023 року деокуповані два, які розташовані на правому березі.

Читайте також

Майже 414 млн гривень: Держекоінспекція підрахувала збитки, завдані довкіллю внаслідок обстрілу готелю “Миколаїв”

Допомога на бджолиних крильцях. На Миколаївщині бджолярі отримали пакети бджіл

Понад 30 тисяч переселенців. У Миколаєві планують відкриття "Вікна для ВПО"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок