ООН пропонує турецькому банку стати посередником для проведення розрахунків по "зерновій угоді"

ООН пропонує турецькому банку стати посередником для проведення розрахунків по "зерновій угоді"

ЗМІ
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Фото: Getty Images

Наразі триває робота щодо продовження "зернової угоди", зокрема від ООН Туреччині надійшла пропозиція щодо посередництва турецького банку для проведення розрахунків.

Про це сказав міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в інтерв'ю телеканалу NTV.

"Повної гарантії продовження дії угоди немає, але потрібно попрацювати, щоб її продовжити. На порядку денному знову включення російського "Россельхозбанку" в систему SWIFT. Навіть якщо цей банк включений у SWIFT, ми бачимо, що західні компанії не дуже прагнуть працювати з цими банками. Генсек ООН запропонував, щоб посередником був турецький банк”, — сказав Мевлют Чавушоглу.

5 травня заступники міністрів оборони України, Російської Федерації та Туреччини зустрінуться у Стамбулі, щоб обговорити розширення "зернової угоди".

Що відомо про "зернову угоду"

22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.

29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.

2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".

17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

19 березня 2023 року міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що попри спроби тиску та шантажу з боку Росії, Україні та партнерам вдалося продовжити дію "зернової угоди" на тих самих умовах, на яких вона початково укладалася із терміном дії 120 днів.

26 квітня представники Росії у Спільному координаційному центрі у Стамбулі 25 квітня відмовились погоджувати рух суден до/з морських портів України по "зерновому коридору"

Що відомо про погрози РФ заморозити "зернову угоду"

У понеділок вночі, 24 квітня, в окупованому Севастополі пролунали два потужні вибухи. Окупаційний губернатор міста Михайло Развожаєв повідомив, що "була атака двох надводних безпілотників на зовнішньому рейді Чорноморського флоту".

Українські журналісти встановили місце вибуху під час нічної атаки надводних БПЛА в окупованому Севастополі. На противагу заявам окупаційного губернатора міста Михайла Развожаєва, у мережі є фото та відео з місця події, де видно, що вибухнуло саме у Стрілецькій бухті.

У Міноборони РФ звинуватили Україну у нібито порушенні зобов'язань щодо "зернової угоди" атаками БПЛА на Чорноморський флот у тимчасово окупованому Севастополі та інші об'єкти у Криму. Там заявили, що це нібито ставить під загрозу подовження "зернової угоди" після 18 травня.

У ГУР зазначили, що заява Міноборони РФ щодо нібито порушення Україною гумкоридору й атаки на цивільну інфраструктуру Криму є "брехливою маніпуляцією з боку держави агресора".

Читайте також

Обговорили "зернову угоду" та конфлікт у Судані: Ердоган поспілкувався із генсеком ООН Гутеррешем

Ердоган отримав від ООН "дорожню карту" щодо зернової угоди: Туреччині зокрема пропонують платити за російський експорт

Сі Цзіньпін підтримує продовження "зернової угоди" — Офіс президента

Вибір редакції

На початок