Заступники міністрів оборони України, РФ та Туреччини зустрінуться у Стамбулі для обговорення "зернової угоди"

Заступники міністрів оборони України, РФ та Туреччини зустрінуться у Стамбулі для обговорення "зернової угоди"

Заступники міністрів оборони України, РФ та Туреччини зустрінуться у Стамбулі для обговорення "зернової угоди"
Президент Туреччини Реджеп Ердоган і міністр оборони країни Хулусі Акар, фото: AP

Заступники міністрів оборони України, Російської Федерації та Туреччини 5 травня зустрінуться у Стамбулі, щоб обговорити розширення "зернової угоди".

Як передає Hurriyet, про це повідомив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар.

Він зазначив, що після зустрічі 5 травня у разі необхідності відбудеться ще одна зустріч на рівні міністрів оборони.

"Можна продовжити (зернову угоду — ред.) на 2 місяці, можна на 4 місяці, на 6 місяців можна продовжити. Наша мета, щоб це зерно дійшло до тих, хто цього потребує. Пан президент також бере на себе необхідне керівництво зі своїми співрозмовниками", — заявив Акар.

Що відомо про "зернову угоду"

22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.

29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.

2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".

17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

19 березня 2023 року міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що попри спроби тиску та шантажу з боку Росії, Україні та партнерам вдалося продовжити дію "зернової угоди" на тих самих умовах, на яких вона початково укладалася із терміном дії 120 днів.

26 квітня представники Росії у Спільному координаційному центрі у Стамбулі 25 квітня відмовились погоджувати рух суден до/з морських портів України по "зерновому коридору"

Що відомо про погрози РФ заморозити "зернову угоду"

У понеділок вночі, 24 квітня, в окупованому Севастополі пролунали два потужні вибухи. Окупаційний губернатор міста Михайло Развожаєв повідомив, що "була атака двох надводних безпілотників на зовнішньому рейді Чорноморського флоту".

Українські журналісти встановили місце вибуху під час нічної атаки надводних БПЛА в окупованому Севастополі. На противагу заявам окупаційного губернатора міста Михайла Развожаєва, у мережі є фото та відео з місця події, де видно, що вибухнуло саме у Стрілецькій бухті.

У Міноборони РФ звинуватили Україну у нібито порушенні зобов'язань щодо "зернової угоди" атаками БПЛА на Чорноморський флот у тимчасово окупованому Севастополі та інші об'єкти у Криму. Там заявили, що це нібито ставить під загрозу подовження "зернової угоди" після 18 травня.

У ГУР зазначили, що заява Міноборони РФ щодо нібито порушення Україною гумкоридору і атаки на цивільну інфраструктуру Криму є "брехливою маніпуляцією з боку держави агресора".

Читайте також

Обговорили "зернову угоду" та конфлікт у Судані: Ердоган поспілкувався із генсеком ООН Гутеррешем

Ердоган отримав від ООН "дорожню карту" щодо зернової угоди: Туреччині зокрема пропонують платити за російський експорт

Завантаженість портів Одещини через дії РФ впала на третину — АМПУ

Вибір редакції

На початок