Україна отримала від союзників 98% обіцяної військової техніки — Столтенберг

Україна отримала від союзників 98% обіцяної військової техніки — Столтенберг

Генсек НАТО Єнс Столтенберг
. Генсек НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Associated Press

Союзники по НАТО та країни-партнери в рамках Контактної групи з оборони України під егідою США виконали вже понад 98% зобов’язань щодо постачання Україні бойової техніки та обладнання. Це понад 1 550 бронемашин, 230 танків та іншої техніки, в тому числі — боєприпаси.

Про це у Брюсселі на пресконференції за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Люксембургу Ксав'є Бетелем заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Усього через Контактну групу під проводом США союзники по Альянсу та партнери надали Україні безпрецедентну допомогу. Понад 98% бойових машин, які були обіцяні Україні, вже доставлені. Це понад 1 550 броньованих машин, 230 танків, та інше обладнання, включаючи велику кількість боєприпасів. Усього ми провели тренування та оснастили більше 9-ти механізованих українських бригад. Це надасть Україні сильну позицію, щоб продовжувати повертати окуповані території", — сказав Єнс Столтенберг.

Він зауважив, що під час Вільнюського саміту НАТО у липні 2023 року має намір наростити підтримку України шляхом представлення багаторічної програми допомоги.

"Ми також будемо продовжувати зміцнення політики стримування та оборони Альянсу та розподіляти пов’язані з цим навантаження. У більш небезпечному світі ми маємо інвестувати більше та краще у нашу оборону", — додав Столтенберг

Читайте також

"Напрочуд мало конкретних заяв": професор Академії сухопутних військ прокоментував результати останнього "Рамштайну"

Генерал США: Сили оборони України перебувають "у хорошій позиції" для контрнаступу

"Пріоритет нині — відбити атаки Росії" — Кірбі про вступ України до НАТО

Остін: учасники "Рамштайну" надали Україні 55 млрд доларів безпекової допомоги

На початок