"Напрочуд мало конкретних заяв": професор Академії сухопутних військ прокоментував результати останнього "Рамштайну"

"Напрочуд мало конкретних заяв": професор Академії сухопутних військ прокоментував результати останнього "Рамштайну"

"Напрочуд мало конкретних заяв": професор Академії сухопутних військ прокоментував результати останнього "Рамштайну"
. Міністр оборони США Ллойд Остін та начальник Об’єднаного комітету начальників штабів Армії США Марк Міллі на зустрічі у форматі "Рамштайн", 21 квітня 2023 року. Фото: AP / Matthias Schrader

Під час безпекової конференції на базі американських ВПС "Рамштайн" західні союзники України не зробили жодних гучних заяв щодо допомоги Силам оборони. Це може бути пов’язане з необхідністю зберігати таємницю щодо постачань зброї та техніки.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявив Андрій Харук, професор кафедри Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного.

"За результатами цього "Рамштайну" напрочуд мало конкретних заяв про постачання тих чи інших партій озброєння. Ймовірно, що йдеться про якісь види озброєння, які ще не слід озвучувати. На це хочеться сподіватися. Про авіацію, якби якесь рішення було ухвалене, то ми б про нього почули. Таке не стали би таїти", — переконаний він.

За його словами, Україна та її союзники вміють та повинні дотримуватися таємниць у питанні постачання техніки та зброї, необхідних для подальшої протидії російській агресії.

"Найбільш вразливу та суттєву інформацію приховувати від ворога наші відповідні служби вміють. "Рамштайн" перетворився на свого роду рутинний плановий захід, вища нарада. Наші Збройні сили пред'являють певні потреби, щоби далі продовжувати ефективно кришити нашого ворога, а наші союзники узгоджують, що з цього переліку вони можуть найближчим часом передати", — зазначив професор.

На думку Андрія Харука, найбільше Сили оборони потребують засобів протиповітряної оборони.

"Наші союзники заявили, що вони цілком усвідомлюють цю потребу. Рішення Латвії передати Україні всі свої "Стінгери" — це невеличка цеглинка у побудові ППО" — вважає він.

Також для України критичним є питання логістики.

"В Румунії будують центр з ремонту техніки західного виробництва, Польща відповідний осередок буде готувати на свої території", — розповів Андрій Харук.

Окрім того, Україна потребує постачання боєприпасів для артилерії, додав професор.

21 квітня на базі американських ВПС "Рамштайн" у Німеччині відбулось 11-те засідання Контактної групи з питань оборони України.

Читайте також

Остін: учасники "Рамштайну" надали Україні 55 млрд доларів безпекової допомоги

Португалія надасть Україні п’ять медичних та аварійно-рятувальних броньованих машин

В Україні діятимуть нові правила отримання громадянства, результати 11-го "Рамштайну". 423 день війни. Онлайн

На початок