Яйця більше не по 17 грн. У Міноборони оприлюднили оновлені договори щодо закупівлі продуктів

Яйця більше не по 17 грн. У Міноборони оприлюднили оновлені договори щодо закупівлі продуктів

Продукти
. ФОТО: Getty images (ілюстративне)

Оновлені договори щодо закупівлі продуктів для армії оприлюднило 28 лютого Міністерство оборони. Згідно з ними, послуга із забезпечення харчування становитиме від 137 до 144 гривень, повідомили у пресслужбі відомства. Зниження цін було зумовлене зменшенням термінів контрактів, додали у міністерстві.

“Для дотримання прозорості закупок та доступу до інформації та публікації звітів щодо закупок послуг з організації харчування Збройних сил України 20 лютого 2023 року були внесені зміни до 8 (восьми) договорів, відповідно до яких зменшено термін дій угод і, відповідно, внесені зміни до вартості послуги з організації харчування та ціни в каталозі продукції”, — йдеться у повідомленні.

Ціна яєць становитиме від 8,40 до 8,76 гривень в залежності від сорту, макаронних виробів — 42,24 — 42,30 грн за кілограм, куряче стегно — від 90,26 до 91,96 грн за кілограм.

Як наголошують у Міноборони, ціни на продукти, які закуповує постачальник, враховують логістику.

“Тобто, Міноборони закуповує не продукти зі списку, а послугу з організації харчування військової частини, яка, окрім самих продуктів, включає в себе: приймання, зберігання, переміщення, освіження запасів продовольства, видача продуктів харчування, їх облік, приготування страв у стаціонарних та польових умовах, забезпечення технічних засобів приготування їжі паливом, підтримання обʼєктів продовольчої служби (їдалень, складів), обладнання та майна в належному стані та їх технічне обслуговування, відшкодування комунальних витрат та інші заходи”, — пояснили у пресслужбі.

Всі ці витрати закладено у вартість, які безпосередньо лягають на плечі кожного з постачальників без будь яких інших доплат за логістику

“Зміна термінів дії угод та зміна цінових показників були здійснені після детальних консультацій з комітетами Верховної ради та відповідними центральними органами виконавчої влади, як крок для забезпечення безперебійного процесу харчування ЗСУ”, — додали у Міноборони.

У Міністерстві також повідомили, що, відповідно до доручення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, створено міжвідомчу робочу групу під головуванням першого віцепрем'єра Юлії Свириденко. Група вивчатиме нові підходи до закупівлі Міноборони продуктів харчування з використанням електронної системи закупівель.

“У рамках роботи даної робочої групи опрацьовуються питання оновлення системи закупівлі послуг, яка має на меті збалансування дотримання секретності та публічний контроль за закупівлями для армії. Відповідна інформація буде публікуватись без відомостей щодо номерів військових частин, їх місце розташування та кількості особового складу”, — зазначили у пресслужбі.

Що відомо про скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

На тлі справи про ймовірне розкрадання коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України за участі Міноборони з'явилася інформація про можливу відставку Олексія Резнікова з посади міністра.

Резніков прокоментував можливе рішення щодо своєї відставки. Він сказав, що жоден чиновник не вічний на своїй посаді, однак зазначив, що в будь-якому разі працюватиме для перемоги України. Він також висловив сподівання, що його фах юриста дозволить Україні "не просто перемогти у війні, а ще потім покарати військово-політичне керівництво РФ".

Читайте також

Уряд призначив першого заступника міністра оборони та інших посадовців

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

Скандал в Міноборони: заступник міністра подав у відставку

Закупівлі Міноборони синхронізують зі стандартами НАТО — Резніков

На початок