Веніславський: Публічні зізнання "вагнерівців" — додатковий аргумент для притягнення РФ за скоєння воєнних злочинів

Веніславський: Публічні зізнання "вагнерівців" — додатковий аргумент для притягнення РФ за скоєння воєнних злочинів

Федір Веніславський, голова підкомітету з питань державної безпеки і оборони
Федір Веніславський, голова підкомітету з питань державної безпеки і оборони. Фото Кузьмін Олександр / УНІАН

Українське правосуддя проводитиме свою роботу на підставі публічних зізнань членів ПВК "Вагнер" щодо скоєння воєнних злочинів в Україні. Відповідні відомості вносяться в реєстр досудових розслідувань та проводяться відповідні слідчі дії.

Про це на брифінгу сказав голова підкомітету з питань державної безпеки і оборони України Федір Веніславський.

"Але це можливо лише в рамках тих доказів, які дозволяє зібрати ситуація з війною в Україні. Допитати цю особу на території РФ ми не можемо ні політично, ні юридично. Тому зараз казати про результати сенсаційних зізнань, які будуть вже мати безпосередньо юридичне оформлення, на превеликий жаль, я не можу", — зауважив Федір Веніславський.

Водночас він наголосив, що злочини Росії проти людяності, воєнні злочини, крім українського правосуддя повинні розглядатися відповідними міжнародними інституціями.

"Тому це два паралельні процеси, які один одного не виключають. Ми робимо те, що можемо робити в ситуації воєнного стану і в тих правових рамках, якими ми рухаємося. А міжнародні інституції роблять свою справу. Безперечно для нас важливо, щоб максимальна кількість експертів залучалася до таких резонансних заяв і вони мали можливість, в тому числі в рамках міжнародно-правової допомоги допомагати й Україні, і Міжнародному кримінальному суду притягати таких негідників до відповідальності", — сказав Веніславський.

Голова підкомітету з питань державної безпеки і оборони України також сказав, що Україна "на всіх рівнях працює над створенням міжнародного трибуналу над Росією".

"Ми над цим працюємо, але з огляду на головування РФ в Раді безпеки ООН і з огляду на те, що саме Рада безпеки ООН ініціює розгляд питань на Генеральній асамблеї ООН, сподіватись на те, що на цій сесії буде ухвалено рішення про утворення чи про підтримку ідеї про створення міжнародного кримінального суду під егідою ООН, я думаю, це надмірний оптимізм, але наші дипломати, наш постійний представник в ООН, міністр закордонних справ, Офіс Президента постійно в діалозі з усіма країнами, які вже підтримали ідею створення такого суду", — сказав Федір Веніславський.

І додав, що рівень підтримки Генасамблеї ООН у цьому питанні з кожним днем зростає.

"Я думаю, що імовірність підтримки на рівні Генеральної асамблеї з кожним днем зростає, на це спрямовані консолідовані зусилля всіх гілок влади та всіх наших політиків", — сказав Веніславський.

Європейський Союз 13 квітня запровадив санкції проти приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у війні Росії проти України, а також проти компанії РІА ФАН, яка належить власнику ПВК Євгену Пригожину.

17 квітня колишні російські ув’язнені, які були командирами підрозділів ПВК "Вагнер", розповіли про те, як вбивали дітей, жінок, літніх людей на окупованих територіях, зокрема у Соледарі та Бахмуті.

19 квітня повідомлялось, що Офіс генерального прокурора України зареєстрував близько 80 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військами та їхніми "проксі", і ця кількість зростає, особливо після звільнення тимчасово окупованих територій.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

Речник Кремля Пєсков підтвердив, що його син воював на боці ПВК "Вагнер" в Україні

В'язні з РФ, інфіковані ВІЛ, погоджуються воювати проти України в обмін на лікування

За жорстоке поводження з жителями Запорізької області підполковнику ЗС РФ Аюбі Ельдарову повідомлено про підозру

Пригожин погрожує ексбійцям ПВК "Вагнер", які розповіли про накази вбивати дітей

Вибір редакції

На початок