Британська розвідка розповіла про "жорстоку тактику" групи "Вагнера" в Україні

Британська розвідка розповіла про "жорстоку тактику" групи "Вагнера" в Україні

Британська розвідка розповіла про "жорстоку тактику" групи "Вагнера" в Україні
"Вагнерівець". Фото: Twitter / Христо Грозєв

В останні місяці ПВК "Вагнера" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

"Російське військове угруповання Вагнера продовжує відігравати важливу роль у бойових діях навколо міста Бахмут у Донецькій області. В останні місяці ПВК розробила наступальну тактику, щоб використати велику кількість погано навчених завербованих засуджених", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зазначили, що окремі бійці, ймовірно, отримують смартфони або планшети, які показують визначену вісь просування та ціль нападу, накладені на комерційні супутникові зображення.

"На рівні взводу та вище командири, швидше за все, залишаються в укритті та віддають накази через радіозв’язок, отримуючи інформацію по відео з невеликих безпілотних літальних апаратів", — зазначили у відомстві.

За даними розвідки, окремим особам та підрозділам наказано рухатися заздалегідь спланованим маршрутом, часто з вогневою підтримкою, але рідше поряд із бронетехнікою. Оперативникам "Вагнера", які самовільно відхиляються від намічених маршрутів атаки, швидше за все, загрожує страта.

"Ця жорстока тактика спрямована на збереження рідкісних активів "Вагнера" — досвідчених командирів та бронетехніки — коштом доступніших новобранців, яких організація оцінює як витратний матеріал", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: "Вагнерівці" використовують ексв’язнів як "гарматне м’ясо" для розвідки боєм — полковник Нацгвардії

Що відомо про вербування в'язнів у ПВК "Вагнера"

14 вересня у мережі з'явилося відео, на якому імовірно російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з російських колоній для участі у війні проти України у складі ПВК "Вагнера".

19 вересня ЗМІ повідомили, що ПВК "Вагнера" завербувала в Росії близько шести тисяч ув'язнених.

На початку листопада видання The Insider із посиланням на Український центр вивчення та протидії гібридним загрозам повідомило, що протягом двох місяців на війні в Україні загинули вже понад 500 російських в’язнів, завербованих у російських колоніях до лав приватної військової компанії "Вагнер".

Читайте також

Повернення світла, росіяни не випускають з окупованих територій, Путін зустрінеться з Лукашенком. 299 день війни. Онлайн

РФ відправила поранених "вагнерівців" до венерологічного диспансеру — Генштаб

ЦНС: росіяни кидають в бій штурмові загони з завербованих ПВК “Вагнер” ув‘язнених

На початок