Британська розвідка пояснила, навіщо Кремль прискорює "русифікацію" окупованих територій України

Британська розвідка пояснила, навіщо Кремль прискорює "русифікацію" окупованих територій України

Британська розвідка пояснила, навіщо Кремль прискорює "русифікацію" окупованих територій України
. Ілюстративне фото: Getty Images

Влада на окупованих територіях України майже напевно примушує населення приймати паспорти Російської Федерації. Таким чином у Кремлі намагаються подати вторгнення як успіх, напередодні президентських виборів.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

Як зазначили у відомстві, жителів Херсона попередили, що тих, хто не прийме російський паспорт до 1 червня 2023 року, чекає "депортація" з конфіскацією майна.

У британській розвідці наголосили, що Росія використовує паспорти як інструмент для "русифікації" окупованих територій, як це було в Донецьку та Луганську до вторгнення в лютому 2022 року.

"Росія, ймовірно, прискорює інтеграцію окупованих територій України в бюрократію РФ, щоб допомогти намалювати вторгнення як успіх, особливо напередодні президентських виборів 2024 року", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про анексію Росією українських територій

У 2014 році Росія анексувала українську Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Анексія не була визнана більшістю країн світу.

30 травня 2022 року російський президент Володимир Путін підписав указ, який спрощує отримання російського громадянства дітьми-сиротами з України. В указі окремо згадані самопроголошені "ЛДНР", які є частиною України.

11 липня Путін підписав указ, який спрощую набуття громадянства Росії на всіх жителів України. Міністерство закордонних справ України рішуче засудило цей указ.

30 вересня Путін виступив у Георгіївській залі Кремля на церемонії "приєднання" до РФ тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав "Київ сісти за стіл переговорів". На цій же церемонії ватажки "Л/ДНР" Деніс Пушилін, Леонід Пасічник, а також колаборанти Євген Балицький та Володимир Сальдо підписали документи про "приєднання" регіонів до РФ.

В цей же день, 30 вересня, Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс та союзники не визнають "договори" президента РФ Володимира Путіна про спробу анексії українських територій, а також зазначив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників.

Після анексії на окупованих територіях окупаційна влада почала примусову паспортизацію жителів погрожуючи звільненням з роботи, конфіскацією майна та депортацією.

Читайте також

Путін підписав закони про "приєднання" тимчасово окупованих територій України до Росії

"Прояв провалу вторгнення" — головне з засідання Радбезу ООН щодо "референдумів"

"Так" або "ні" — в дуло автомату. Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях

Виклик посла РФ та висилка з країни: як Захід реагує на "приєднання" українських територій до Росії

Примусова паспортизація. На Херсонщині окупанти обіцяють житлові сертифікати та безоплатну медицину людям з паспортом РФ

На початок