Без вказівників і базового комфорту: в якому стані столичні укриття

Без вказівників і базового комфорту: в якому стані столичні укриття

Без вказівників і базового комфорту: в якому стані столичні укриття

Протягом 2022 року волонтери Групи громадського моніторингу ОЗОН перевірили у Києві 96 адрес укриттів Києва. 27% із них — не мали вказівників, 48% — були відкриті, 30% мають електро— та водопостачання.

Про це під час пресконференції розповіла координаторка Групи громадського моніторингу ОЗОН Іванна Мальчевська.

За її словами, волонтери проводили моніторинг доступності до укриттів та базову якість.

"Доступність — це коли ви ви легко можете знайти на мапі укриттів і можете до нього дійти, є вказівні знаки і укриття відкрите. Базова якість — це всі ті речі, які дозволяють вам почуватися комфортно під час повітряної тривоги в укритті: це місця для сидіння, вода, електрика, вентиляція, повітря та інші базові речі", — сказала Іванна Мальцевська.

Вона зазначила, що серед перевірених сховищ, у 20% були туалети, у 30% — справне електропостачання, запас води або водопостачання.

Що відомо про укриття в Києві

У серпні мер Віталій Кличко повідомив, що грошей на спорудження у столиці нових бомбосховищ та укриттів немає, адже всі кошти спрямовуються на оборону. Також не встановлюватимуть захисні споруди на зупинках.

КМДА радить використовувати наявні підвальні приміщення, підземні паркінги, підземні переходи, де можна сховатися у разі бомбардування чи атак. Усі вони є на карті, розміщеній на сайті міської влади, у додатку "Київ Цифровий".

У Києві рятувальники зрізатимуть замки з укриттів, якщо вони будуть зачиненими під час повітряної тривоги. У КМДА наголосили, що споруди цивільного захисту мають бути відчиненими і доступними для мешканців під час загрози ракетних ударів РФ.

Київ у 2023 році витратить понад 350 млн грн на ремонт укриттів. Мова про підвальні приміщення багатоповерхівок і спеціальні бомбосховища.

Читайте також

Укриття у Києві розраховані на короткочасне перебування — Департамент муніципальної безпеки

У Києві перевірили укриття, де волонтери виявили порушення

Вибір редакції

На початок