"А у вирвах будуть жовто-сині квіти". У Святогірську відновлюють готель після обстрілів та окупації

"А у вирвах будуть жовто-сині квіти". У Святогірську відновлюють готель після обстрілів та окупації

"А у вирвах будуть жовто-сині квіти". У Святогірську відновлюють готель після обстрілів та окупації
Фото: Суспільне Донбас

Пенсіонери-переселенці понад пів року не могли отримати пенсійні посвідчення. Раніше їх видавав Ощадбанк, та від літа 2022 року видачу призупинили. Відтепер за виготовленням цих документів можна звертатися до сервісних центрів Пенсійного фонду України. Але, за даними юристів "Донбас SOS", пенсіонери і досі стикаються із проблемами. У чому причина та чи вирішене вже питання — розбиралося Суспільне Донбас.

"Я ВПО, не можу оформити пенсійне посвідчення. Пенсійний фонд відправляє в Ощадбанк, але всюди отримую лише відписки. Як мені виїхати за кордон без пенсійного посвідчення?"

З літа 2022 року юристи ГО "Донбас SOS" фіксують звернення переселенців з Донеччини, які не можуть отримати пенсійні посвідчення, розповідає Михайло Фоменко.

"Переселенці, які були взяті на облік як ВПО до 24 лютого 2022 року, не мали можливості оформити будь-яке пенсійне посвідчення. Оскільки електронне пенсійне посвідченняЕлектронне пенсійне посвідчення — це документ у формі платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, містить графічну та електронну інформацію про власника, ключі кваліфікованого електронного підпису.Громадянам, яким видано електронне пенсійне посвідчення, пенсійне посвідчення в паперовій формі не видається. (ЕПП) наразі не випускається Ощадбанком, а пенсійне посвідчення у паперовій формі відповідно до положень Постанови КМУ №637 їм не може бути оформлене", — пояснює юрист "Донбас SOS" Фоменко.

За словами правника, на виплату пенсій це не вплинуло, натомість спричинило низку інших незручностей, пов'язаних із перетином кордону чи отриманням окремих пільг.

"Справа в тому, що люди з інвалідністю, які мають право перетину державного кордону під час введення на території України воєнного стану, не можуть виїхати без оформленого пенсійного посвідчення. Воно також потрібне при отриманні безкоштовних або зі знижкою лікарських засобів в аптеках тощо", — розповідає Михайло Фоменко.

Видача паперових пенсійних посвідчень для переселенців відновлена

За словами начальниці головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталії Рад, виготовленням пенсійних посвідчень тепер займатиметься ПФУ.

"Посвідчення для вимушених переселенців, які одночасно були й картками для виплат, Ощадбанк припинив виготовляти через певні обставини. Тому видача їхня була призупинена. І оскільки це питання певний час було не врегульоване, тепер ця функція делегована Пенсійному фонду України відповідно до Постанови №325 від 7 квітня", — пояснила на брифінгу Наталія Рад.

І додала, що звернутися за такою послугою пенсіонер може в управління пенсійного фонду в будь-якому місті.

"Звернутись можна до будь-якого підрозділу Пенсійного фонду України. Можна до найближчого, адже прийом з будь-яких питань в нас здійснюється за принципом екстериторіальності, тобто не зважаючи на фактичне місце проживання. У разі виникнення індивідуальних труднощів, є гарячі лінії, де спеціалісти відповідають на конкретні питання пенсіонерів", — пояснила очільниця головного управління Пенсійного фонду України Донеччини.

Чи працює вже послуга і що радять юристи

Утім повноцінно ця послуга поки не запрацювала, каже юрист "Донбас SOS" Михайло Фоменко.

"Скарги продовжують до нас надходити. Люди розповідають, що в управліннях ПФУ їм ще відмовляють. Скоріше за все, це пов’язане з тим, що в програмне забезпечення продовжують вноситися певні зміни для того, щоб була можливість оформлювати переселенцям звичайні пенсійні посвідчення. Зі слів переселенців, поки триває оновлення їхньої системи, вони рекомендують людям почекати до понеділка", — розповідає юрист.

Зі свого боку, він радить:

  • звертатися до державного органу письмово;
  • заповнити заяву встановленого зразка;
  • або через веб-портал ПФУ;
  • можна також звертатися за єдиним номером Мінреінтеграції 1548.

Гарячі лінії Пенсійного фонду України в Донецькій області

Пенсійне посвідчення для ВПО. Що потрібно знати
Безоплатні гарячі лінії ПФУ в Донецькій області. Інфографіка: Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області/Facebook

  • 0800400870
  • 0800406360
  • 0800406370
  • 0665308471 WhatsApp, Telegram, Viber.

Читайте також

У "Дії" стали доступними пенсійні посвідчення. Міністр пояснив, які саме

Виплати пенсій за кордоном та отримання електронного посвідчення: пояснює пенсійний фонд

Учасники бойових дій раніше виходитимуть на пенсію та отримуватимуть більші виплати

Зеленський підписав закон про призначення пенсій людям на тимчасово окупованих територіях

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок