Реєстрація дітей до першого класу: ситуація на Миколаївщині

Реєстрація дітей до першого класу: ситуація на Миколаївщині

Реєстрація дітей до першого класу: ситуація на Миколаївщині
Фото: Уніан (ілюстративне)

У Миколаєві з 15 квітня стартує електронна реєстрація для вступу дітей до першого класу на новий 2023-2024 навчальний рік. Школи в районах Миколаївщини також вже розпочали набір першокласників.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.

У Миколаєві зарахування дитини до школи триває у два етапи:

  • основна хвиля — з 15 квітня до 31 травня;
  • додаткова хвиля — (виключно на вільні місця) після 15 червня.

"Не пізніше першого червня видається наказ про зарахування дітей до першого класу закладів загальної середньої освіти. У 2022 році функціонували 463 перших класи, на 119 менше, практично 20 відсотків менше у порівняні з 2021 роком. Причини всім відомі й зрозумілі", — говорить Алла Веліховська.

Під час воєнного стану заяву на вступ до школи можна подати через електронну реєстрацію в інформаційній системі управління освітою (ІСУО) за посиланням, прикріпивши до заяви електронні копії документів, або подати онлайн-заяву до обраного закладу освіти.

Із заявами необхідно звертатися до керівників закладів загальної середньої освіти за місцем проживання, додає Веліховська.

"Першокласники ідуть до закладу за територіальним принципом. На вільні місця, у додаткову хвилю, після 15 червня можуть зараховувати всіх інших охочих дітей", — розповідає Алла Веліховська.

За словами Алли Веліховської, у 2023 році контингент першокласників зменшився майже на 30 відсотків. Станом на квітень загалом 11, 031 учень навчається в першому класі.

Батьки мають право вибирати форму навчання. Усе робиться на користь дитини.

Станом на перше вересня 2022 року в Первомайському районі Миколаївської області загалом налічується 86 перших класів, в яких навчалося 1 288 учнів, з них — 87 діти-переселенці, розповіла керівниця апарату Первомайської районної адміністрації Світлана Дзюба.

"У Первомайському районі станом на квітень 2023 року працюють 80 закладів загальної середньої освіти. Станом на перше квітня в районі планують відкрити 85 перших класів, до яких планують зарахувати 1 341 учня. З них 43 дитини з родин переселенців. Станом на 14 квітня вже подано 878 заяв у письмовому вигляді", — говорить Світлана Дзюба.

Готові заклади будь-якої форми навчання. Усе залежить від ситуації в країні

У Вознесенському районі з середини березня 2023 року почали приймати заяви про зарахування дітей до першого класу.

У Дорошівській громаді станом на квітень подали понад 30 заяв для вступу в школу.

"Для шкіл виділені гроші й станом на квітень триває дооблаштування укриттів. У 2022 році було 44 першокласники. Щодо учительського складу, то він залишається незмінним. Вчителі нікуди не виїжджали", — розповів голова громади Олег Солощенко.

З десятого квітня 2023 року п'ять шкіл Мостівської громади перейшли на змішану форму навчання. За словами голови громади Надії Бабанської, в ОТГ триває набір майбутніх першокласників, а також в закладах закінчують роботи з облаштування укриттів.

"У 2022 році в громаді було 47 першокласників. Станом на квітень 2023 року вже зареєстровано 36 дітей. Інтенсивно працює в плані готовності укриттів. Активно долучалися як батьки, так і спонсори, і працівники закладів", — говорить Надія Бабанська.

Читай також

Мовне питання на Миколаївщині: очільник ОВА розповів щодо функціонування української в регіоні

"Хочу вступати на мореплавця": одинадцятикласник з деокупованого села на Миколаївщині розповів про підготовку до НМТ

"Танки стали навколо закладу та впритул обстріляли". На Миколаївщині бойові дії повністю зруйнували 19 шкіл

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок