США не видали візи делегації РФ, яка головує в Радбезі ООН

США не видали візи делегації РФ, яка головує в Радбезі ООН

ЗМІ
Білий дім, Вашингтон
Білий дім, ілюстративне фото: Getty Images

Посол Росії у Вашингтоні Анатолій Антонов закликав Сполучені Штати надати дозвіл на посадку спецлітака міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова та візи для російської делегації в ООН.

Про це повідомляє СNN.

"Ми закликаємо Вашингтон не зволікати з видачею віз нашій делегації, включно з нашими журналістами. Відмова у видачі віз порушує зобов'язання США як країни, що приймає штаб-квартиру ООН, перешкоджаючи належному, повноцінному функціонуванню всесвітньої організації", — заявив Анатолій Антонов у коментарі російським ЗМІ.

Він додав, що "була домовленість про запрошення 31 березня до американської дипмісії представників російських ЗМІ для розгляду їх візових заявок. Однак менш ніж за добу прийом скасували без пояснення причин".

Антонов також повідомив, що влада США "не дала згоди на прибуття спецборту міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова".

"Ми очікуємо, що американці швидко видадуть дозвіл літаку на вхід у повітряний простір США без будь-яких умов чи обмежень", — сказав Антонов.

CNN звернувся до Державного департаменту США за коментарем, але поки не отримав відповіді.

З 1 квітня до 1 травня Росія головує в Радбезі ООН.

6 березня постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав не дозволити місячного головування Росії у Раді безпеки з квітня.

Раніше Кулеба заявив, що Україна готується до офіційних кроків, які доведуть незаконне перебування Росії в Радбезі ООН і запустять політичний процес, який має призвести до позбавлення РФ місця в організації.

Що відомо про намагання виключити Росію з Радбезу ООН

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Дивіться також: Чи можна виключити Росію з Ради Безпеки ООН

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Американські конгресмени Стів Коен і Джон Вілсон внесли до Конгресу США резолюцію із закликом до президента США Джо Байдена добиватися того, щоб Росію виключили з Ради Безпеки ООН у зв'язку з розв'язаною проти України війною.

У відповідь на резолюцію речниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що США не бачать можливості припинення членства Росії в Радбезі ООН і якби такий спосіб існував, Вашингтон ним би скористався.

Читайте також

Росія програла вибори у три органи ООН через Україну — AP

Майже 50 країн світу засудили РФ за депортацію українських дітей

"Новина абсурдна і деструктивна": Зеленський про головування РФ в Радбезі ООН

Чехія виступає за реформування Радбезу ООН

Вибір редакції

На початок