Чехія виступає за реформування Радбезу ООН

Чехія виступає за реформування Радбезу ООН

Ян Ліпавський, МЗС Чехії
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський. Фото: Tomas Tkacik/SOPA Images/LightRocket via Getty Images.

Чехія повністю підтримує ідею реформування Ради безпеки ООН. Про це у коментарі Суспільному сказав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський. Водночас він наголосив, що це "дуже складне питання".

"Важливо, що ми будемо його піднімати, що ми будемо це обговорювати. Я вважаю, що головування Росії в Раді Безпеки ООН показує, що з системою щось не так. Але, зрештою, з іншого боку, ми повинні розуміти, що з правом вето нелегко внести будь-які зміни, але ми повинні це обговорити", — сказав чеський міністр.

Читайте також: Дмитро Кулеба закликав не дати Росії можливості зловживати головуванням в Радбезі ООН

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готується до офіційних кроків, які доведуть незаконне перебування Росії в Радбезі ООН і запустять політичний процес, який має призвести до позбавлення РФ місця в організації.

Що відомо про намагання виключити Росію з Радбезу ООН

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Американські конгресмени Стів Коен і Джон Вілсон внесли до Конгресу США резолюцію із закликом до президента США Джо Байдена добиватися того, щоб Росію виключили з Ради Безпеки ООН у зв'язку з розв'язаною проти України війною.

У відповідь на резолюцію речниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що США не бачать можливості припинення членства Росії в Радбезі ООН і якби такий спосіб існував, Вашингтон ним би скористався.

Дивіться також

Чи можна виключити Росію з Ради Безпеки ООН

Читайте також

"Це ганебно, принизливо і небезпечно": Країни Балтії проти головування РФ в Радбезі ООН

Вибір редакції

На початок