"Новина абсурдна і деструктивна": Зеленський про головування РФ в Радбезі ООН

"Новина абсурдна і деструктивна": Зеленський про головування РФ в Радбезі ООН

"Новина абсурдна і деструктивна": Зеленський про головування РФ в Радбезі ООН
. Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський відреагував на початок головування Росії у Раді Безпеки Організації об'єднаних націй (ООН). Він назвав це абсурдною та деструктивною новиною.

"Сьогодні держава-терорист почала головувати в Раді Безпеки ООН. Вчора російська армія вбила ще одну українську дитину – пʼятимісячного хлопчика, його звали Данило. З Авдіївки, на Донбасі, разом із батьками. Батьки поранені. Російська артилерія... Один із сотень артилерійських обстрілів, які держава-терорист здійснює щодобово. І при цьому Росія головує в Радбезі ООН", — сказав президент.

За словами Зеленського, складно уявити щось таке, що більше доводить "повне банкрутство таких інституцій".

"Немає такої форми терору, який ще не був би здійснений Росією. І не буде такої причини, яка зупинить реформу глобальних інституцій, зокрема Радбезу ООН. Реформу, яка очевидно назріла – щоб держава-терорист і будь-яка інша держава, яка хоче бути терористом, не могла зруйнувати мир", — сказав він.

Читайте також: Дмитро Кулеба закликав не дати Росії можливості зловживати головуванням в Радбезі ООН

За словами Зеленського, терористи повинні програти, "повинні відповідати за терор, а не головувати будь-де".

Зеленський подякував Німеччині та Хорватії за нові пакети військової допомоги, Північній Македонії за рішення щодо гелікоптерів, Словаччині, Словенії.

"Дякую Канаді за фінансову підтримку, кошти вже надійшли в державний бюджет України. Дякую МВФ за нову програму для України. Програму затверджено. Обсяг – понад 15-ти мільярдів. Це допоможе нам берегти соціальну стабільність", — сказав він.

Президент також зазначив, що підписав укази про запровадження санкцій проти тих, хто працює на російську агресію.

Читайте також: "Це ганебно, принизливо і небезпечно": Країни Балтії проти головування РФ в Радбезі ООН

"Це посадовці держави-агресора, її ВПК – сотні компаній – та колаборанти. Йдеться про більш ніж 650 нових санкційних осіб. РНБО продовжить цю роботу. І жоден із тих, хто допомагає терористам, працює на них, постачає або виробляє зброю для терору – жоден не уникне відповідальності. Блокування спільників терору, ізоляція держави-терориста, її поразка й судові процеси – це те, що очікує всіх, хто розпочав і веде війну проти України та міжнародного порядку", — сказав він.

За словами Зеленського, цього тижня Швейцарія приєдналася до десятого санкційного пакета Євросоюзу.

"Це важливо, коли держави, що є нейтральними у військово-політичному сенсі, все ж займають чітку моральну позицію до російського терору, до руйнації Росією глобального порядку, заснованого на правилах. Лише в єдності можемо зберегти мир як основу міжнародних відносин, і я дякую Швейцарії за відповідні рішення", — сказав президент.

6 березня постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав не дозволити місячного головування Росії у Раді безпеки з квітня.

Раніше Кулеба заявив, що Україна готується до офіційних кроків, які доведуть незаконне перебування Росії в Радбезі ООН і запустять політичний процес, який має призвести до позбавлення РФ місця в організації.

Що відомо про намагання виключити Росію з Радбезу ООН

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Американські конгресмени Стів Коен і Джон Вілсон внесли до Конгресу США резолюцію із закликом до президента США Джо Байдена добиватися того, щоб Росію виключили з Ради Безпеки ООН у зв'язку з розв'язаною проти України війною.

У відповідь на резолюцію речниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що США не бачать можливості припинення членства Росії в Радбезі ООН і якби такий спосіб існував, Вашингтон ним би скористався.

Дивіться також

Чи можна виключити Росію з Ради Безпеки ООН

На початок