"Потрібна реформа": президент Євроради закликав призупинити членство Росії в Радбезі ООН

Президент Європейської Ради Шарль Мішель під час виступу на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, 23 вересня 2022 року, фото: Getty Images

Президент Європейської Ради Шарль Мішель, виступаючи 23 вересня на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, заявив що слід призупинити членство Росії в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Його слова цитує "Європейська правда".

"Коли постійний член Ради Безпеки розпочинає неспровоковану і невиправдану війну, війну, яка засуджується Генеральною Асамблеєю, призупинення членства цього члена в Раді Безпеки, на мій погляд, має бути автоматичним", — заявив Мішель.

За його словами, використання права вето має бути винятком, але воно стало правилом.

"Реформа необхідна і невідкладна", — наголосив голова Євроради.

Наразі постійними членами Ради безпеки ООН є США, Велика Британія, Франція, Китай та Росія, і тільки постійні члени володіють правом вето.

Раніше Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Президент Франції Еммануель Макрон також закликав реформувати Раду безпеки ООН, зокрема він пропонує включити до Радбезу нових членів та обмежити право вето у тих справах, що стосуються масових злочинів.

Натомість міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Читайте також

"Війна оголює нерви". Перша леді Олена Зеленська виступила на глобальному саміт Генасамблеї ООН

"Це — війна, обрана однією людиною". Про що говорив Байден з трибуни Генасамблеї ООН

"Ми не можемо погодитись на відкладену війну" — Зеленський розповів в ООН про "формулу миру"