На початку вторгнення на Київщину вдерлися 70 тисяч росіян — Павлюк

На початку вторгнення на Київщину вдерлися 70 тисяч росіян — Павлюк

На початку вторгнення на Київщину вдерлися 70 тисяч росіян — Павлюк
Олександр Павлюк. Фото: Суспільне

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, з Білорусі на Київщину вдерлися 70 тисяч росіян і 7 тисяч бронемашин. Як розповів перший заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк в інтерв'ю виданню "РБК-Україна", ці солдати мали на меті "взяти Київ за три дні".

За його словами, окупанти подолали 115 км і досягли своєї мети, повністю використавши пальне. Після такої дороги їм було потрібне пальне.

"Бензовозам з паливом лишилось їхати менш як годину. Але сили опору України звернули увагу на конвой довжиною у 64 км та не допустили його до військ", — зазначає Павлюк.

Як він розповідає, початкові затримки цієї довжелезної колони здійснили спеціалізовані бойові підрозділи лише з 30 спецпризначенців. Вони виводили з ладу або нищили перші три машини, а потім атакували конвой.

"Оскільки він став довшим і більш закоркованим, наші військові здійснювали руйнування мостів. У росіян була нечисельна охорона – приблизно 2 тисячі солдатів. Логістика окупантів перебувала у такому стані всюди. Наші ж дії та маневри лише вдосконалювались", — підкреслив генерал-лейтенант.

Що відомо про окупацію Київщини

2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових, які зайшли на її територію 24 лютого 2022 року.

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ".

Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.

Читайте також

Київ виключили з переліку територій, де можливі бойові дії

Битва за Київ, Гостомель та Зеленський, що лишився в столиці — головне зі статті The Washington Post про перші дні війни

Могили у дворах, "Урагани", вирішальний бій — річниця звільнення Київщини у світлинах фотографа Суспільного

Вибір редакції

На початок