Київ виключили з переліку територій, де можливі бойові дії

Київ виключили з переліку територій, де можливі бойові дії

Київ виключили з переліку територій, де можливі бойові дії
Пожежники біля торгового центру після обстрілу в Києві, Україна, 21 березня 2022 року. Фото: Felipe Dana / АР

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій ухвалило постанову, якою виключило Київ з переліку міст, де можливі бойові дії. Про це повідомили у відомстві.

В кінці минулого року Уряд ухвалив постанову № 1364, якою визначили механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться чи велися бойові дії або тимчасово окупованих Росією. Цей перелік періодично оновлюється рішенням Мінреінтеграції.

Цей наказ міністерства був зареєстрований міністерством юстиції України 16 січня 2023 року.

Що відомо про окупацію Київщини

2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.

Читайте також

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ

На початок