Прибирання Миколаєва. Як підтримують чистоту міста у воєнний час

Прибирання Миколаєва. Як підтримують чистоту міста у воєнний час

Прибирання Миколаєва. Як підтримують чистоту міста у воєнний час
Ілюстративне фото: УНІАН

У Миколаєві відновлюють інфраструктуру, ремонтують житлові будинки, прибирають деякі блокпости, очищують від сміття зони відпочинку. Станом на 11 квітня для прибирання та ліквідації наслідків залучаються миколаївські комунальники та бригади з інших міст України.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник міського голови Віталій Луков.

"Система прибирання Миколаєва у цьому році така: левову частку всіх зелених зон обслуговує новостворене КП "Парки", яке або власними силами, або через підрядників відповідає за загальний стан насаджень та зелених зон у місті. Є обов’язкова поправка на безпеку під час війни, оскільки у нас нема на зараз підтверджувальних документів від ДСНС про безпекову ситуацію в тих чи інших зонах", — розповів Віталій Луков.

У Миколаєві триває прибирання і ділянок, які були мілітаризовані, розповів Луков. Зокрема деяких блокпостів, які були облаштовані у зелених зонах.

"За дорученням міського голови ми зв’язалися з військовими, які відповідають за оборону Миколаєва і районні адміністрації узгодили перелік тих місць, де були блокпости і де можна приводити все до ладу. Там можуть бути ВНП. Узгоджені ці об’єкти, КП "Парки" зараз під керівництвом районних адміністрацій буде проводити до ладу, які були "мілітаризовані", — сказав заступник міського голови.

Не стоять осторонь і звичайні миколаївці, яким не байдужим є стан міста. До прикладу, у Миколаєві, в мікрорайоні Намив, дев'ятого квітня миколаївці організували толоку на пляжі. Охочих долучитися запрошувала через мережу Інтернет організаторка акції Наталія Козловська.

За словами голови адміністрації Заводського району Віктора Дмитрука, миколаївці, які хочуть взяти участь у прибиранні певної території міста повинні поставити до відома міську адміністрацію через ЦНАП.

"Написати листа до міської ради – цього недостатньо у воєнний час, оскільки акваторія лиману обстрілюється і скупчення людей наразі недоцільне. Раніше ми завжди були раді толокам, заохочували людей, шукали волонтерів, допомагали, але зараз це інший час — це небезпечно. У нас є відповідні структури, які займаються прибиранням, але тільки після того, як були оглянуті ділянки представниками ДСНС", — сказав Дмитрук.

Щоб власноруч організувати прибирання певної території міста, необхідно звернутися із заявою до ЦНАПу, який передасть його міськраді. А та в свою чергу повідомить районну адміністрацію. За словами голови адміністрації, процедура необхідна, щоб знати кількість учасників, розмежувати їхній час, вирішити організаційні питання.

Читайте також

Російські війська протягом доби п'ять разів обстрілювали Миколаївщину

Миколаївський спортсмен Олександр Абраменко отримав 100 тисяч гривень премії від міської ради

"Хочу вступати на мореплавця": одинадцятикласник з деокупованого села на Миколаївщині розповів про підготовку до НМТ

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок