У Нідерландах поновили слухання у справі MH17

У Нідерландах поновили слухання у справі MH17

Оновлено
У Нідерландах поновили слухання у справі MH17
Фото: AP

У понеділок, 8 червня, у судовому комплексі Схіпхол у Нідерландах поновили слухання у кримінальній справі про збиття малазійського Boeing рейсу MH17 в небі над Донбасом у липні 2014 року. Про це повідомляє пресслужба трибуналу.

Повідомляється, що у зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції лише обмежена кількість людей може бути присутньою на слуханнях.

За слуханнями можна стежити в прямому ефірі.

Жоден з чотирьох підозрюваних у справі щодо збитого над Донбасом літака не прибув на судовий процес. Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. Усі вони були відсутні й під час першого судового засідання у справі у березні 2020 року.

Обвинувачений Олег Пулатов (позивний "Гюрза") представлений у процесі командою адвокатів, двоє із них присутні на засідання.

Суддя зазначив, що справу розглядатимуть за відсутності обвинувачених.

У перебігу засідання переважно виступала сторона обвинувачення, яка розповіла про складнощі в зборі доказів, і вчергове наголосила про докази того, що "Бук" був на території, підконтрольній Росії.

Після семигодинного засідання суд у справі MH17 взяв перерву до 9 червня.

Раніше планувалося, що засідання пройдуть з 8 червня по 3 липня. На даний момент невідомо, чи будуть вони відбуватися щоденно.

Через обмеження пов'язані з COVID-19 під час засідань буде дотримано соціальну дистанцію, люди із симптомами ГРВІ не будуть допущені у зал.

Після блоку слухань в червні наступний блок судових засідань призначений на вересень.

Читайте також: Останній рейс. Що варто знати про МН17 перед судом у Нідерландах

Що відомо

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing-777 компанії "Малайзійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирього підозрюваних: Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • МЗС України вважає "першим кроком до встановлення справедливості" початок судових засідань щодо збиття літака рейсу МН17. Родичі загиблих у катастрофі рейсу МН17 зустрілися з українськими журналістам та розповіли про свої очікування від суду.
На початок