Дуда: Якщо мені хтось говорить про мирні переговори, я питаю: "Ти був у Бучі?"

Дуда: Якщо мені хтось говорить про мирні переговори, я питаю: "Ти був у Бучі?"

Дуда: Якщо мені хтось говорить про мирні переговори, я питаю: "Ти був у Бучі?"
. Президент Польщі Анджей Дуда, 5 квітня 2023 року. Фото: АР

Президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що у багатьох країнах "зростає втома" щодо війни Росії проти України, тому частіше лунають думки про можливість мирних переговорів. Водночас він наголосив, що усі, хто пропонує мирні переговори на невигідних для України умовах, мають відвідати місця, де були російські військові, які скоїли численні злочини проти мирного населення.

Про це Дуда заявив під час виступу 5 квітня у Варшаві, куди прибув президент України Володимир Зеленський із першою леді Оленою Зеленською.

"У багатьох країнах після більше ніж 400 днів повномасштабної війни Росії проти України зростає втома, виснаження і зневіра. Виникає спокуса, підживлювана російською пропагандою та дезінформацією, за всяку ціну якомога швидше домогтись перемирʼя. Укладення невигідного для України миру з Росією, який по суті полягатиме в тому, що РФ і надалі займатиме землі, які зараз окупує. На це ніколи не буде нашої згоди. Політика поступок і покірності щодо Росії і політики Путіна ведена роками, принесла отруйні плоди. Її результатом є сьогоднішня агресія і тисячі невинних жертв. Тільки Україна має вирішувати, на яких підставах проводити мирні переговори. Єдині умови, яких світові лідери мають вимагати від Росії — повне виведення військ з території України. Повне виведення військ поза міжнародно визнані кордони. Ні про які переговори і рішення над головами українців не може бути і мови", — сказав Дуда під час виступу.

Дуда: Якщо мені хтось говорить про мирні переговори, я питаю: "Ти був у Бучі?"
Люди тримають портрети Володимира Зеленського та українські і польські прапори під час візиту українського президента до Варшави, 5 квітня 2023 року, фото: AP
Дивіться також: Могили у дворах, "Урагани", вирішальний бій — річниця звільнення Київщини у світлинах фотографа Суспільного

"Якщо хтось у світі починає зі мною таку розмову, я відповідаю: «А ти був у Бучі, ти був у Бородянці? Ірпені? Не був? То поїдь туди. І скажи людям, чиїх близьких катували, вбивали, гвалтували, скажи їм прямо в очі, що жертва їх близьких, що їхні страждання не мали значення. Що все буде як і раніше». Не може бути так, як колись, і не буде. Україна сама вирішуватиме за себе. Тепер і завжди. А ми будемо стоять на сторожі цього", — додав президент Польщі.

Дивіться також: Масові поховання, знищена "Мрія", шафка — річниця звільнення Бучі, Бородянки та Гостомеля в фотографіях Суспільного

"Впаде і цей режим, який пішов війною проти нас... Справедливість — це буде історичний здобуток наших поколінь", — додав під час звернення до поляків та українських біженців в Польщі президент України Зеленський.

Дуда: Якщо мені хтось говорить про мирні переговори, я питаю: "Ти був у Бучі?"
Президент України Володимир Зеленський у Варшаві, 5 квітня 2023 року. Фото: АР

Україна наполягає на виведенні російських військ з усіх окупованих територій. У жовтні 2022-го президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Читайте також

"Я встиг озирнутись, діти лежали вбитими" — історія чоловіка, чию сім'ю розстріляли в Бучі

"Просто ходили по дворах і вбивали". Історії тих, хто вижив у Бучі

З’їсти морозиво, а тоді вбити: хто з військових РФ може стояти за розстрілом чотирьох цивільних у Бучі

"Молитва допомогла нам вижити", — історія ворзельської церкви, де люди ховалися під час окупації

"Cтавить автомат мені до підборіддя, каже: давай гроші" — життя під окупацією в Андріївці

"Не було виходу. Він вибирав врятувати поранену людину" — історія родини зі звільненого Мотижина

На початок