Зменшення спроб незаконно перетнути кордон не фіксуємо — ДПСУ

Зменшення спроб незаконно перетнути кордон не фіксуємо — ДПСУ

Андрій Демченко, речник ДПСУ
Речник ДПСУ Андрій Демченко. Медіацентр

Держприкордонслужба України затримала понад 11 тисяч порушників кордону від початку повномасштабної війни. Істотного зменшення спроб порушення кордону не фіксується. Щодня прикордонні наряди затримують близько 20 порушників, які намагаються незаконно перетнути кордон.

Про це на брифінгу заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

"Зокрема, на "зеленій" ділянці, як і раніше, найбільше спроб порушення кордону ми фіксуємо на кордоні з Румунією та Молдовою. Загалом з 24 лютого поза пунктами пропуску було затримано більш як 11 тисяч таких порушників. Ще 4200 осіб були затримані в пунктах пропуску при спробі виїхати за підробленими документами. Найбільше таких випадків на кордоні з Угорщиною та Польщею", — сказав речник ДПСУ Андрій Демченко.

За словами Демченка на цей час правоохоронці відкрили понад дві тисячі кримінальних проваджень, що пов’язані з незаконним перетином кордону. Також припинено діяльність понад 160 протиправних груп, які організовували незаконні "мандрівки громадян".

"Я не можу виокремити, хто тікав від мобілізації чи керувався іншими переконаннями", — сказав Андрій Демченко.

Речник ДПСУ порадив ознайомитись із "правилами перетину кордону та винятками з них".

"Адже щоденно прикордонники відмовляють у виїзді близько 150 особам, які не мають належних документів для перетину кордону, або які не підпадають під правила перетину державного кордону України", — зауважив Андрій Демченко.

Що відомо про обмеження на виїзд чоловіків за кордон

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

В Україні триває мобілізація. 7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого. Це вже шосте голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення минулого року: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Станом на 8 березня за даними Агенства ООН у справах біженців понад 8,1 мільйона українців стали біженцями з моменту повномасштабного вторгнення Росії.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

Читайте також

Веніславський: для військовозобов'язаних українців є абсолютно легальні шляхи виїзду за кордон

Охочих незаконно виїхати з України значно поменшало — ДПСУ

Змушували незаконно отримувати статус біженців: на Одещині затримали групу людей

У Британії у 400-річному готелі з українськими біженцями сталася велика пожежа

На початок