Влада радикального ісламістського руху Талібан заборонила жінкам Афганістану працювати в Організації Об'єднаних Націй.
Таліби повідомили ООН про дане рішення усно, однак письмового підтвердження ще не було, передає BBC.
В ООН назвали такий наказ Талібану "неприйнятним і відверто немислимим".
"Це остання тривожна тенденція, яка підриває здатність гуманітарних організацій допомогти тим, хто найбільше цього потребує", — прокоментував рішення талібів представник організації, додавши, що організація не може працювати і надавати життєво важливу допомогу без жіночого персоналу.
Читайте також: В Афганістані студенток не допустили до вступних іспитів
Афганським співробітникам — як жінкам, так і чоловікам — в ООН сказали не з'являтися на роботу протягом 48 годин, поки ситуація не буде уточнена.
Як пише BBC, співробітниці-жінки відіграють життєво важливу роль в операціях з надання допомоги на місцях, особливо у виявленні інших жінок, які потребують допомоги.
ООН наразі працює над тим, щоб доставити гуманітарну допомогу 23 мільйонам людей в Афганістані, який оговтується від серйозної економічної та гуманітарної кризи.
Що відомо про прихід Талібану до влади в Афганістані
15 серпня 2021 року бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам. 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".
"Талібан" обіцяв не утискати права жінок, але після приходу до влади заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах. Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою. Раніше "Талібан" наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи.
Мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік. Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є "тимчасовими", а запровадили їх "задля безпеки" дівчат і жінок.
Крім того, колишній керівник релігійної поліції "Талібану" Мулла Нуруддін Турабі заявив, що таліби планують відновити екстремальні покарання, такі як страти та ампутації.
Читайте також
В Афганістані жінкам заборонили працювати в неурядових організаціях. У світі відреагували
Економічний крах, вибіркова амністія та зневага до прав жінок: як рік влади "Талібану" змінив Афганістан
"Талібан" зобов’язав жінок в Афганістані носити паранджу