"Талібан" зобов’язав жінок в Афганістані носити паранджу

"Талібан" зобов’язав жінок в Афганістані носити паранджу

"Талібан" зобов’язав жінок в Афганістані носити паранджу
АР

Угруповання "Талібан", яке із серпня 2021 року фактично захопило владу в Афганістані, розпорядилося, щоб жінки в країні обов'язково ходили в громадських місцях із покритою головою. Це одне із найсуворіших обмежень прав жінок, яке запровадили таліби.

Про це повідомляє Al-Jazeera.

В указі, виданому урядом "Талібану" 7 травня, стверджується, що носіння паранджі "є виявом традицій і поваги". За порушення цього правила на батька або найближчого родича жінка чекає покарання від штрафу до ув’язнення і звільнення з державних посад.

Після приходу до влади в Афганістані таліби обіцяли не обмежувати прав жінок. Але сталося протилежне: їм заборонили виходити в люди без супроводу іншого чоловіка, а також не дозволили навчатися разом із чоловіками у школах та університетах.

Пізніше "Талібан" заборонив жінкам і дівчатам в Афганістані виїжджати за кордон без супроводу та звертатися по медичні консультації. У березні 2022 року таліби розгромили школи для дівчат у ранок, коли вони мали відкритися.

Остання подія викликала критику міжнародної спільноти й призвела до скасування Сполученими Штатами заходу з надання фінансової допомоги Афганістану. За даними гуманітарної організації "Женевський заклик", з-поміж 39 мільйонів афганців 23 мільйони недоїдають, а 97% — живуть за межею бідності.

Що відомо

  • 15 серпня 2021 року бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам. 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".
  • "Талібан" обіцяв не утискати права жінок, але після приходу до влади заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах. Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою. Раніше "Талібан" наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи.
  • Крім того, мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік. Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є "тимчасовими", а запровадили їх "задля безпеки" дівчат і жінок. Під час попереднього правління "Талібану" в 1990-х роках жінкам в Афганістані забороняли вчитися і працювати.
  • Крім того, колишній керівник релігійної поліції "Талібану" Мулла Нуруддін Турабі заявив, що таліби планують відновити екстремальні покарання, такі як страти та ампутації. А ще таліби вивішували на будівельних кранах трупи кількох чоловіків у різних частинах міста Герат, що на заході Афганістану.

Читайте також

Нова влада Афганістану. Що відомо про рух "Талібан" та його лідерів

"Доведеться сховати свої дипломи". Чого чекають та бояться жінки в Афганістані

"Я втік серед ночі" – журналіст з Афганістану про життя під владою талібів і еміграцію

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок