В Афганістані студенток не допустили до вступних іспитів

В Афганістані студенток не допустили до вступних іспитів

В Афганістані студенток не допустили до вступних іспитів
Фото: AP Photo/Ebrahim Noroozi

Міністерство вищої освіти Афганістану, кероване талібами, наказало приватним університетам країни не допускати студенток до вступних іспитів до університетів наступного місяця.

Як повідомляє Reuters, таким чином таліби підкреслили свою політику щодо обмеження жінок у вищій освіті.

"Лист міністерства був адресований установам північних провінцій Афганістану, включаючи Кабул, де з кінця лютого мають відбутися іспити. У листі йшлося, що ті установи, які не дотримуються правил, будуть притягнуті до відповідальності", — йдеться у повідомленні.

Міністерство вищої освіти Афганістану у грудні 2022 року наказало університетам не допускати студенток "до особливого розпорядження", зазначає видання. За кілька днів адміністрація заборонила роботу більшості жінок в неурядових організаціях. Влада також закрила більшість середніх шкіл для дівчаток.

Обмеження на роботу та освіту жінок викликали засудження на міжнародному рівні. Західні дипломати дали зрозуміти, що талібам необхідно змінити курс своєї політики щодо жінок, щоб отримати шанс на офіційне міжнародне визнання та ослаблення економічної ізоляції.

Що відомо про прихід Талібану до влади в Афганістані

15 серпня 2021 року бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам. 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".

"Талібан" обіцяв не утискати права жінок, але після приходу до влади заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах. Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою. Раніше "Талібан" наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи.

Мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік. Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є "тимчасовими", а запровадили їх "задля безпеки" дівчат і жінок.

Крім того, колишній керівник релігійної поліції "Талібану" Мулла Нуруддін Турабі заявив, що таліби планують відновити екстремальні покарання, такі як страти та ампутації.

Читайте також

В Афганістані жінкам заборонили працювати в неурядових організаціях. У світі відреагували

Економічний крах, вибіркова амністія та зневага до прав жінок: як рік влади "Талібану" змінив Афганістан

"Талібан" зобов’язав жінок в Афганістані носити паранджу

На початок