Були захоплені на Донбасі: з російського полону повернули військових та цивільних українців

Були захоплені на Донбасі: з російського полону повернули військових та цивільних українців

Важливо
Були захоплені на Донбасі: з російського полону повернули військових та цивільних українців
. Обмін полоненими 3 квітня 2023 року. Фото: Telegram / КШППВ

З російського полону додому повернулися 12 українців: 10 військових і двоє цивільних. Серед них п’ятеро важкопоранених, повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими (КШППВ).

"Десятеро оборонців належать до солдатського та сержантського складу. Вони були захоплені в полон, зокрема, у боях біля Бахмута, сіл Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, поблизу Кремінної та Червонопопівки на Луганщині", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у КШППВ, звільнені військові належать до ЗСУ, зокрема, до 518 окремого батальйону спеціального призначення, 25-тої окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, 93-тьої окремої механізованої бригади "Холодний Яр", 56-тої окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, 57-го окремого стрілецького батальйону.

Читайте також: Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

У штабі також повідомили, що додому повернулися двоє цивільних із села Липці Харківської області та Маріуполя, яких росіяни утримували як заручників.

У штабі повідомили, що 24 березня Україна згідно з вимогами міжнародного права добровільно та без жодних умов повернула до Росії усіх п'ятьох важкопоранених полонених, які були транспортабельними.

"Натомість держава-агресорка вирішила відпустити лише п’ятьох важкопоранених українців, а не всіх, як того вимагають підписані РФ міжнародні конвенції. Це промовисто демонструє небажання ворога дотримуватися Женевських конвенцій, нічим не виправдану жорстокість стосовно важкопоранених та кричущу відсутність зацікавленості у налагодженні подальших обмінів для особливо вразливих категорій полонених та цивільних заручників", — зазначили у КШППВ.

За інформацією координаційного штабу, з початку широкомасштабного вторгнення з полону звільнено 2005 українців.

Що відомо про українців, які перебувають у полоні РФ

У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному станом на початок січня 2023 року повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.

"15 тисяч — громадян України зниклих безвісти (військові та цивільні), 3,4 тисячі — підтверджених Росією в полоні (військові та цивільні)", — зазначила вона.

Раніше Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що ідеться про 3,4 тисячі саме військовослужбовців.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами перемовин України й Росії у Туреччині, які відбулися 16 січня повідомляв, що сторонам вдалося домовитися про створення коридору для обміну полоненими.

Лубінець зазначив, що станом на 15 січня до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних.

Читайте також

Обмін: з полону РФ повернули 116 людей — Єрмак

Родичів полонених і зниклих безвісти закликають не поширювати їхні персональні дані через випадки шахрайства

З полону Росії звільнили 100 українських військових і одного цивільного

На початок