Перейти до основного змісту
З полону Росії звільнили 100 українських військових і одного цивільного

З полону Росії звільнили 100 українських військових і одного цивільного

Важливо
Обмін військовополоненими з Росією відбувся 16 лютого 2023 року
. Обмін військовополоненими з Росією відбувся 16 лютого. Фото: з телеграм-каналу Андрія Єрмака

З російського полону 16 лютого звільнили 100 українських військових і одного цивільного. Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

"Додому повернулися 100 військових і один цивільний — перший заступник міського голови міста Енергодара Іван Самойдюк. Він не зламався, відмовився співпрацювати з ворогом і був викрадений окупантами 19 березня минулого року на блокпосту біля Благовіщенки. Після 333 днів неволі він повертається до рідних та близьких", — зазначили у Координаційному штабі.

Серед звільнених військових багато поранених. Більшість — захисники Маріуполя. Також є українські оборонці з херсонського та київського напрямків. Серед інших повернулися 63 оборонці "Азовсталі", захисники Бучі, Херсона та Лимана.

До Військово-морських сил належать 46 звільнених, до Державної прикордонної служби — 29, Нацгвардії — 12, восьмеро звільнених належать до Збройних Сил України, п’ятеро — до лав Територіальної оборони.

Цього разу всі звільнені під час обміну — рядовий та сержантський склад.

"Продовжуємо повертати українців з полону. Сьогодні додому їдуть 100 наших воїнів та 1 цивільний. Серед звільнених бійців — нацгвардійці, прикордонники та військові ЗСУ. 94 з них — оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з "Азовсталі", — написав керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Багато з них отримали поранення різної тяжкості, додав Єрмак.

Що відомо про українців, які перебувають у полоні РФ

У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.

"15 тисяч — громадян України зниклих безвісти (військові і цивільні), 3,4 тисячі — підтверджених Росією в полоні (військові і цивільні)", — зазначила вона.

Раніше Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що ідеться про 3,4 тисячі саме військовослужбовців.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами перемовин України і Росії у Туреччині, які відбулися 16 січня повідомляв, що сторонам вдалося домовитися про створення коридору для обміну полоненими.

Читайте також: Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Лубінець зазначив, що станом на 15 січня до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних.

17 січня Тетяна Москалькова заявила, що не обговорювала з українським колегою Дмитром Лубінцем обмін полоненими. Вона додала, що такі питання — компетенція Міноборони Росії.

"Здивована публікаціями про можливі обміни полоненими між Росією та Україною, які поширилися у ЗМІ та соцмережах і в яких з київської сторони фігурує 800 осіб, а з російської – 200. У моїх переговорах з омбудсменом України Дмитром Лубінцем в Анкарі ніколи не йшлося про обміни, і я завжди роблю акцент на тому, що ці питання перебувають у компетенції Міністерства оборони Росії", — повідомила на своєму Telegram-каналі.

Також Москалькова зазначила, що вважає такий "нерівноцінний обмін" несправедливим.

Читайте також

Нічний ракетний удар по Україні, резолюція Європарламенту до роковин вторгнення. 358 день війни. Онлайн

Топ дня
Вибір редакції
На початок