З російського полону 16 лютого звільнили 100 українських військових і одного цивільного. Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
"Додому повернулися 100 військових і один цивільний — перший заступник міського голови міста Енергодара Іван Самойдюк. Він не зламався, відмовився співпрацювати з ворогом і був викрадений окупантами 19 березня минулого року на блокпосту біля Благовіщенки. Після 333 днів неволі він повертається до рідних та близьких", — зазначили у Координаційному штабі.
Серед звільнених військових багато поранених. Більшість — захисники Маріуполя. Також є українські оборонці з херсонського та київського напрямків. Серед інших повернулися 63 оборонці "Азовсталі", захисники Бучі, Херсона та Лимана.
До Військово-морських сил належать 46 звільнених, до Державної прикордонної служби — 29, Нацгвардії — 12, восьмеро звільнених належать до Збройних Сил України, п’ятеро — до лав Територіальної оборони.
Цього разу всі звільнені під час обміну — рядовий та сержантський склад.
"Продовжуємо повертати українців з полону. Сьогодні додому їдуть 100 наших воїнів та 1 цивільний. Серед звільнених бійців — нацгвардійці, прикордонники та військові ЗСУ. 94 з них — оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з "Азовсталі", — написав керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Багато з них отримали поранення різної тяжкості, додав Єрмак.
Що відомо про українців, які перебувають у полоні РФ
У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.
"15 тисяч — громадян України зниклих безвісти (військові і цивільні), 3,4 тисячі — підтверджених Росією в полоні (військові і цивільні)", — зазначила вона.
Раніше Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що ідеться про 3,4 тисячі саме військовослужбовців.
Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами перемовин України і Росії у Туреччині, які відбулися 16 січня повідомляв, що сторонам вдалося домовитися про створення коридору для обміну полоненими.
Читайте також: Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Лубінець зазначив, що станом на 15 січня до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних.
17 січня Тетяна Москалькова заявила, що не обговорювала з українським колегою Дмитром Лубінцем обмін полоненими. Вона додала, що такі питання — компетенція Міноборони Росії.
"Здивована публікаціями про можливі обміни полоненими між Росією та Україною, які поширилися у ЗМІ та соцмережах і в яких з київської сторони фігурує 800 осіб, а з російської – 200. У моїх переговорах з омбудсменом України Дмитром Лубінцем в Анкарі ніколи не йшлося про обміни, і я завжди роблю акцент на тому, що ці питання перебувають у компетенції Міністерства оборони Росії", — повідомила на своєму Telegram-каналі.
Також Москалькова зазначила, що вважає такий "нерівноцінний обмін" несправедливим.
Читайте також
Нічний ракетний удар по Україні, резолюція Європарламенту до роковин вторгнення. 358 день війни. Онлайн