Родичів полонених і зниклих безвісти закликають не поширювати їхні персональні дані через випадки шахрайства

Родичів полонених і зниклих безвісти закликають не поширювати їхні персональні дані через випадки шахрайства

Родичів полонених та зниклих безвісти українських військовослужбовців просять не поширювати їхні персональні дані через ризик шахрайства.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у Telegram.

"Координаційний штаб вкотре звертає увагу родин полонених та зниклих українських бійців: не поширюйте персональні дані оборонців, не повідомляйте їх стороннім! Персональну інформацію про ваших рідних військовослужбовців можна повідомляти лише уповноваженим особам. Деталі можна дізнатися у нашій "Дорожній карті", — йдеться в повідомленні.

У штабі нагадали, що днями була викрита злочинна група, яка, маючи доступ до персональних даних оборонців, заволодівала грошима з їхніх банківських рахунків.

"Це стало можливим у зв’язку з отриманням зловмисниками доступу до телефонних номерів полонених та зниклих безвісти захисників", — підкреслили у штабі.

Раніше кіберполіція викрила злочинців, які оформлювала кредити на зниклих безвісти й полонених військовослужбовців.

За попередніми даними, угрупованню вдалося отримати доступ до мобільних номерів понад 20 військовослужбовців, які знаходяться в полоні або зникли безвісти. Загальна сума збитків становить понад 2 мільйони гривень.

Що відомо про українців, які перебувають у російському полоні

Станом на початок січня 2023 року в російському полоні перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни Росії проти України. Про це Суспільному повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.

У Координаційному штабі 24 лютого повідомляли, що загалом, від початку повномасштабної війни Росії проти України вдалося повернути з російського полону 1863 людей. Серед них 107 цивільних.

Читайте також

Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

"Звільнити без умов та обмінів" — в Україні стартувала адвокатська кампанія щодо викрадених Росією цивільних

На початок