Родичів полонених та зниклих безвісти українських військовослужбовців просять не поширювати їхні персональні дані через ризик шахрайства.
Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у Telegram.
"Координаційний штаб вкотре звертає увагу родин полонених та зниклих українських бійців: не поширюйте персональні дані оборонців, не повідомляйте їх стороннім! Персональну інформацію про ваших рідних військовослужбовців можна повідомляти лише уповноваженим особам. Деталі можна дізнатися у нашій "Дорожній карті", — йдеться в повідомленні.
У штабі нагадали, що днями була викрита злочинна група, яка, маючи доступ до персональних даних оборонців, заволодівала грошима з їхніх банківських рахунків.
"Це стало можливим у зв’язку з отриманням зловмисниками доступу до телефонних номерів полонених та зниклих безвісти захисників", — підкреслили у штабі.
Раніше кіберполіція викрила злочинців, які оформлювала кредити на зниклих безвісти й полонених військовослужбовців.
За попередніми даними, угрупованню вдалося отримати доступ до мобільних номерів понад 20 військовослужбовців, які знаходяться в полоні або зникли безвісти. Загальна сума збитків становить понад 2 мільйони гривень.
Що відомо про українців, які перебувають у російському полоні
Станом на початок січня 2023 року в російському полоні перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни Росії проти України. Про це Суспільному повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.
У Координаційному штабі 24 лютого повідомляли, що загалом, від початку повномасштабної війни Росії проти України вдалося повернути з російського полону 1863 людей. Серед них 107 цивільних.
Читайте також
Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
"Звільнити без умов та обмінів" — в Україні стартувала адвокатська кампанія щодо викрадених Росією цивільних