Фінляндія стане членом НАТО 4 квітня — Столтенберг

Фінляндія стане членом НАТО 4 квітня — Столтенберг

Важливо
Фінляндія
. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Associated Press

Фінляндія стане членом НАТО у вівторок, 4 квітня. Про це сказав Генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає кореспондентка Суспільного.

"Із завтрашнього дня Фінляндія стане повноправним членом Альянсу, вона братиме участь у всіх наших заходах, військових структурах як повноправний член", — сказав Столтенберг.

За його словами, це історичний тиждень. У вівторок Альянс вітатиме Фінляндію як 31-го члена НАТО, що зробить Фінляндію безпечнішою, а сам Альянс, як зазначив Столтенберг, — сильнішим.

"Ми вперше піднімемо прапор Фінляндії тут, у штаб-квартирі НАТО. Це буде сприятливий день для безпеки Фінляндії для безпеки Північних країн і для НАТО в цілому", — заявив Генсек НАТО.

За словами Столтенберга, вступ Фінляндії в НАТО свідчить про те, що кожна нація має право обирати свій шлях.

“Не Москва вирішує, хто буде членом НАТО чи ні, це вирішують країни-кандидати та НАТО. Це буде дуже чітко продемонстровано тут, у штаб-квартирі НАТО завтра, коли ми піднімемо фінський прапор і завершимо процес вступу Фінляндії”, — сказав Столтенберг.

Коли Фінляндія приєднається до НАТО, сухопутний кордон із Росією збільшиться більш ніж удвічі, сказав Генсек НАТО. Він додав, що президент РФ Володимир Путін пішов воювати проти України з чіткою метою отримати менше НАТО.

“Він хотів, щоб НАТО забрала наші сили, які є структурами всіх союзників, які приєдналися після 1997 року, тобто всіх союзників у Центрально-Східній Європі, і хотів, щоб НАТО абсолютно чітко дало зрозуміти, що двері НАТО закриті для будь-якого нового членства. Він отримує якраз протилежне – збільшує присутність НАТО в східних частинах Альянсу”, — заявив Столтенберг.

Путін отримує нових членів НАТО з Фінляндією та Швецією, відзначив Столтенберг. Коли буде завершений процес вступу Фінляндії до Альянсу, вона передасть всі свої можливості НАТО. З літа минулого року триває процес інтеграції Фінляндії в командну структуру НАТО, додав він.

“Тому що як тільки ми запросили Фінляндію та Швецію, ми почали процес їхньої інтеграції в наші військові структури. І цей процес триває і триватиме”, — сказав Столтенберг.

Він також заявив, що абсолютно впевнений, що Швеція також стане членом НАТО.

“Для мене пріоритетом для НАТО є забезпечення того, щоб це відбулося якнайшвидше, і ми повинні розуміти, що наразі це найшвидший процес вступу до Альянсу за сучасну історію НАТО”, — сказав Столтенберг.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО.

Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Станом на 29 липня дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

Усі країни-члени НАТО наразі ратифікували заявку Фінляндії, і тепер Фінляндія стане повноправним членом блоку найближчими днями, йдеться у заяві МЗС країни.

У Туреччині 1 квітня набув чинності закон про ратифікацію протоколу щодо членства Фінляндії в НАТО. Міністр закордонних справ Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія має офіційно стати членом НАТО впродовж найближчих тижнів, запрошення від генерального секретаря Альянсу може надійти у будь-який день.

Читайте також

Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО

Фінляндія має стати членом НАТО найближчими тижнями — глава МЗС

У Фінляндії на парламентських виборах перемогу здобули праві опозиційні сили, прем'єрка визнала поразку

На початок