Фінляндія має стати членом НАТО найближчими тижнями — глава МЗС

Фінляндія має стати членом НАТО найближчими тижнями — глава МЗС

Фінляндія має стати членом НАТО найближчими тижнями — глава МЗС
. Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто. Фото: Newsweek

У Туреччині 1 квітня набув чинності закон про ратифікацію протоколу щодо членства Фінляндії в НАТО. Фінляндія має офіційно стати членом НАТО впродовж найближчих тижнів, запрошення від генерального секретаря Альянсу може надійти у будь-який день. Про це заявив міністр закордонних справ Пекка Хаавісто, передає Yle.

"Очевидно, Туреччина якнайшвидше доставить документ про ратифікацію до Вашингтона, де він зберігатиметься у Держдепартаменті США. Коли це станеться, американці поінформують генсека НАТО Столтенберга, і він надішле нам запрошення. Це може статися будь-якого дня", — сказав він.

Хаавісто вважає, що запрошення може надійти у понеділок чи вівторок.

"Якщо надсилання документів Туреччиною піде за планом, то наступного тижня або через тиждень можуть бути остаточні кроки до НАТО", — заявив міністр.

Він зауважив, що наразі невідомо, хто саме поїде підписувати остаточний документ, але у будь-якому разі це справа МЗС.

У Туреччині 1 квітня набув чинності закон про ратифікацію протоколу щодо членства Фінляндії в НАТО. Документ у суботу був опублікований в офіційному віснику уряду Resmi Gazete, повідомляє Анадолу.

Пізно увечері 30 березня парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО. Законопроєкт про затвердження протоколу вступу Фінляндії до НАТО прийняли Великі національні збори Туреччини.

Членство Фінляндії стане першим розширенням Альянсу після вступу до нього Північної Македонії у 2020 році.

Туреччина все ще не схвалила заявку на членство сусідньої з Фінляндією Швеції. Туреччина неодноразово заявляла, що Швеція повинна вжити додаткових заходів проти прихильників курдських бойовиків і членів мережі, яку Анкара вважає відповідальною за спробу державного перевороту в 2016 році. Туреччина вважає обидві групи терористичними організаціями.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Станом на 29 липня дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

Читайте також

Парламент Угорщини схвалив вступ Фінляндії до НАТО

На початок