Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО

Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО

Турецькі законодавці голосують за заявку Фінляндії на вступ до НАТО
. Турецькі законодавці голосують за заявку Фінляндії на вступ до НАТО в парламенті в Анкарі, Туреччина, пізно ввечері 30 березня 2023 року. Фото: AP

Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО. Законопроєкт про затвердження протоколу вступу Фінляндії до НАТО прийняли Великі національні збори Туреччини, повідомляє агентство Anadolu. Всі 276 присутніх депутатів одноголосно проголосували за заявку Фінляндії, через кілька днів після того, як парламент Угорщини також підтримав її вступ до НАТО.

Парламент Туреччини став останнім з 30 членів альянсу, який ратифікував членство Фінляндії після того, як на початку цього тижня аналогічний законопроект схвалив парламент Угорщини.

Президент Туреччини Тайїп Ердоган раніше заявив, що Фінляндія отримала схвалення Туреччини після того, як зробила конкретні кроки для виконання обіцянок щодо боротьби з угрупованнями, які Анкара вважає терористичними, а також щодо лібералізації оборонного експорту, передає Reuters.

Минулого тижня комісія у закордонних справах турецького парламенту одноголосно схвалила фінський законопроєкт. Законодавчий процес у Туреччині відбувався на тлі підготовки до парламентських і президентських виборів, які відбудуться 14 травня, відзначає агенція.

Фінляндія і Швеція подали заявки на вступ до НАТО 2022 року у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Але процес був затриманий Туреччиною та Угорщиною. Парламенти всіх членів НАТО повинні ратифікувати новачків.

"Членство в НАТО зміцнить безпеку Фінляндії та покращить стабільність і безпеку в регіоні Балтійського моря і Північної Європи", — йдеться в заяві фінського уряду після голосування в турецькому парламенті.

Членство Фінляндії стане першим розширенням Альянсу після вступу до нього Північної Македонії у 2020 році.

Туреччина все ще не схвалила заявку на членство сусідньої з Фінляндією Швеції. Туреччина неодноразово заявляла, що Швеція повинна вжити додаткових заходів проти прихильників курдських бойовиків і членів мережі, яку Анкара вважає відповідальною за спробу державного перевороту в 2016 році. Туреччина вважає обидві групи терористичними організаціями.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Станом на 29 липня дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

Читайте також

Парламент Угорщини схвалив вступ Фінляндії до НАТО

На початок