Літні задухи риби в миколаївських водоймах. Як запобігти наслідкам

Літні задухи риби в миколаївських водоймах. Як запобігти наслідкам

Літні задухи риби в миколаївських водоймах. Як запобігти наслідкам Дзюбак Володимир

В акваторії Дніпро-Бузького лиману, поблизу села Новобогданівка, співробітники Миколаївського рибоохоронного патруля зафіксували масовий замор риби. Як мінімізувати наслідки подібних природних явищ у програмі “Радіодень” з’ясували екологи та фахівці з рибоохорони.

Літні задухи риби в миколаївських водоймах. Як запобігти наслідкамРибоохоронний патруль

Одним із дієвих методів боротьби з водоростями є зариблення водойм рослиноїдними видами. Такі види риб, як товстолоб, короп, білий амур, є біологічними меліораторами водойм. Ці риби в процесі своєї життєдіяльності активно споживають водну рослинність і водорості. У результаті чого суттєво зменшується чисельність зелених та синьо-зелених водоростей і покращується якість води. До річки Південний Буг було вселено 1,5 млн екземплярів риб.

Мор риби, непрозора з неприємних запахом, зелена вода в річках спостерігаються кожного літа останні роки.

“Цього можна уникнути, якщо дотримуватися деяких умов. Якщо б ми не розорювали заплави чи схили, якщо б ми не допускали змиву такої кількості гумусу, добрив у наші водойми, якби не скидали неочищені стоки, якби не було прориву каналізації, якщо б ми забезпечували належні санітарні умови в нашому місті”, – розповів директор Південної філії інституту екології Національного екологічного центру України Олег Деркач.

Домінуючим є людський фактор.

"Треба змінити свідомість людей, бути законослухняними, бути поінформованим громадянином, щоб знати, що потрібно і можна зробити. Щоб не спостерігати таку "дикість", що миють машини на березі річки. У ринкових умовах нам пропонують брати більш екологічно чисті миючи засоби. Треба дивитися, щоб вони не містили речовини, які стимулюють "цвітіння" річок", − підкреслив директор Південної філії інституту екології НЦЕУ Олег Деркач.

На державному рівні необхідно запровадити басейновий принцип управління водними ресурсами, змінити технологічні цикли охолодження реакторів атомних електростанцій тощо.

Літні задухи риби в миколаївських водоймах. Як запобігти наслідкамРибоохоронний патруль

"Це управлінські речі, це потрібна політична воля, потрібно, щоб працювали закони, працювало законодавство, щоб були штрафи і люди відчували відповідальність. А наразі цього немає", – каже Олег Деркач.

Ведуча програми - Галина Самойленко.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди