США і Британія в ООН відреагували на намір РФ розмістити ядерну зброю у Білорусі

США і Британія в ООН відреагували на намір РФ розмістити ядерну зброю у Білорусі

США, ООН, Роберт Вуд
. Фото: AP/John Minchillo

Заяви Росії про розміщення ядерної зброї у Білорусі для самозахисту через постачання Британією Україні бронебійних снарядів зі збідненим ураном є продовженням дезінформації і прикладом того, як Росія вводить світ в оману.

Про це на засіданні Ради Безпеки ООН заявили представники США та Великої Британії, повідомляє кореспондентка Суспільного.

"Позиція Росії, що розміщення ядерної зброї так чи інакше обґрунтоване через використання бронебійних снарядів — просто безглузда. Це очевидно, що бронебійні снаряди зовсім не еквівалентні ядерній зброї. Це оголошення не пов'язане з тими озброєннями, які, до речі, є й у Росії", — сказав заступник представника США в ООН Роберт Вуд.

За його словами заяви РФ пов'язані із намаганням Кремля зменшити міжнародну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України.

Читайте також: У Білорусі заявили, що розміщення ядерної зброї РФ відповідає нормам міжнародного права

"Кремль не хоче, щоб Україна мала спроможність захищатися від російських танків. Згадаймо очевидний факт. Російські танки не підставляли б себе під ці бронебійні снаряди, якби Росія не надіслала їх на суверенну територію іншої країни. Не потрібно було б нам постачати оборонне озброєння до України, якби Росія не розпочала повномасштабне вторгнення до України", — сказав Вуд.

Представник США зазначив, що Росія намагається ескалювати війну проти України і засудив Білорусь за співучасть у збройній агресії РФ.

"У цій безвідповідальній риториці та продовженні дезінформації, Росія намагається ескалювати свою війну в Україні, а не прагне миру. Білоруський режим просто обслуговує інтереси Путіна. Ми засуджуємо режим Лукашенка у співучасті у війні в Україні", — сказав він.

Читайте також: "Ядерну війну неможливо виграти" — Китай про ядерну зброю в Білорусі

Представник Сполученого Королівства при ООН Джеймс Карукі наголосив, що Росія добре знає, що бронебійні снаряди, які Британія передала для ЗСУ не є ядерною зброєю.

"Ми чули оголошення Путіна, що це спричинено тим, що Британія постачає бронебійні снаряди зі збідненим ураном. І що Росія лише самозахищається відповідно до статуту ООН. Росія дуже добре знає, що це звичайне озброєння, а не ядерне. І це ще один приклад того, як Росія вводить всіх в оману", — сказав він.

Карукі також закликав лідера Китаю Сі Цзіньпіна долучитися до закликів обмежити розповсюдження ядерної зброї.

"Росія не має розгортати ядерну зброю закордоном", — сказав представник Британії.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

"Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію, посилаючись на десятиліття спільного використання ядерної зброї НАТО", — заявив виконувач обов'язків директора ICAN Даніель Хегста.

За його словами, допоки країни продовжують розглядати ядерну зброю як щось інше, ніж глобальну проблему, це допомагає Путіну уникнути покарання за подібну поведінку.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Україна завила, що вимагає скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Читайте також

"Взяв у заручники": Данілов відповів на заяву Путіна про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Німеччина звинуватила Росію у ядерному залякуванні

"Якщо це трапиться — безумовно, будуть наслідки" — речник ЄС про ядерну зброю в Білорусі

На початок