Ядерна зброя Росії в Білорусі. Засідання Радбезу ООН — наживо

Ядерна зброя Росії в Білорусі. Засідання Радбезу ООН — наживо

Важливо
Путін Лукашенко
Президент РФ Володимир Путін та президент Білорусі Олександр Лукашенко, фото: АР

Рада Безпеки ООН 31 березня зібралась на засідання щодо розміщення ядерної зброї Росії в Білорусі. Президент Росії Володимир Путін заявив, що 1 липня завершується будівництво сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та Росія вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести такий тип зброї. Також, за його словами, на території Білорусі є 10 літаків, які можуть бути носіями ядерної тактичної зброї.

У МЗС України заявили, що Росія використовує ядерний аргумент, щоб "інші здалися, тобто це тиск, це їм допомагає так чи інакше". Також міністр Кулеба сказав, що це не має стати перепоною у постачанні зброї Україні від країн-партнерів.

Суспільне Новини транслює засідання Радбезу ООН щодо розміщення ядерної зброї Росії в Білорусі онлайн з українським перекладом.

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

"Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію, посилаючись на десятиліття спільного використання ядерної зброї НАТО", — заявив виконувач обов'язків директора ICAN Даніель Хегста.

За його словами, допоки країни продовжують розглядати ядерну зброю як щось інше, ніж глобальну проблему, це допомагає Путіну уникнути покарання за подібну поведінку.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Україна завила, що вимагає скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Читайте також

"Взяв у заручники": Данілов відповів на заяву Путіна про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Німеччина звинуватила Росію у ядерному залякуванні

Вибір редакції

На початок