Чи можна вступити до "Гвардії наступу" після 1 квітня: пояснює пресофіцер бригади "Червона калина"

Чи можна вступити до "Гвардії наступу" після 1 квітня: пояснює пресофіцер бригади "Червона калина"

Гвардія наступу
Добровольці "Гвардії наступу", Київ, 3 березня 2023 року. Фото: AP/Efrem Lukatsky

Рекрутингова кампанія з формування "Гвардії наступу" завершиться 1 квітня. Однак подаватись можна і надалі.

По це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив пресофіцер бригади "Червона калина" Нацгвардії України Микола Коваль.

"Ті люди, які в останні дні рекрутингової кампанії подали заявки, і які будуть подавати заявки вже після 1 квітня, — будуть потрапляти до резерву. Ті, хто потрапляє в резерв, будуть очікувати вказівок, також можуть обрати іншу бригаду або перевестися в інші резервні бригади, які будуть формуватися", — сказав він.

За словами Коваля, охочих вступити до лав "Гвардії" "дуже багато".

"Дуже багато охочих, фізично не можемо всіх обробити дуже швидко. Кожного добровольця потрібно індивідуально подивитися. Людина повинна пройти співбесіду, відбір. І потім вже потрапляє до нас в лави бригад", — зазначив він.

Коваль пояснив, що якщо людина буде зарахована до резерву Нацгвардії, то її не будуть переводити в ЗСУ і викликати повісткою у військкомат.

"Прийом заявок триватиме допоки не укомплектовуються повністю бригади, а також поки не наберемо достатню кількість резерву (часових рамок не ставлять — ред.)", — додав він.

Читайте також: "Це дійсно мотивовані люди, які хочуть бути дотичними до перемоги": як готують Гвардію наступу

Що відомо про "Гвардію наступу"

На початку лютого 2023 року Міністерство внутрішніх справ України оголосило про формування добровольчих батальйонів "Гвардії наступу". Ці підрозділи націлені, зокрема, на звільнення окупованих Росією територій.

Добровольці, які подають анкети на вступ до "Гвардії наступу" мають самі обрати бригаду, у якій хочуть служити. Таких бригад вісім, їх створюють на базі частин, що вже мають бойовий досвід. До складу цих формувань входять військові, які брали участь в бойових діях, зокрема, у деокупації Київщини, Харківщини, Херсонщини.

За словами міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, формувати "Гвардію наступу" МВС вирішило, зокрема, через велику протяжність лінії фронту та після обговорення із Верховним Головнокомандувачем.

"У нас (у МВС — ред.) є зведені загони, які на війні ще з 2014 року. Хтось із них у свій час звільнився зі служби, хтось проходив службу далі у підрозділах прикордонної служби, нацгвардії або поліції. Після того, як ми на добровільних засадах запропонували створити один чи два підрозділи, зʼявилось багато охочих у всіх службах".

Читайте також

"Гвардія наступу": як, кого і для чого набирають у штурмові бригади

У "Гвардії наступу" сформовані практично всі підрозділи — Клименко

Близько 5% заявок до "Гвардії наступу" подали жінки — МВС

"Лють" порекомендували, як один з кращих підрозділів": доброволець про штурмову бригаду

Як вступити та кого беруть до Гвардії наступу

На початок