Близько 5% заявок до "Гвардії наступу" подали жінки — МВС

Близько 5% заявок до "Гвардії наступу" подали жінки — МВС

Ексклюзивно
Жінка, Гвардія наступу
Жінка подає заявку на вступ до "Гвардії наступу". Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Міністерство внутрішніх справ отримало багато заявок на вступ до "Гвардії наступу" і близько 5% заявок подали жінки. Про це в інтерв'ю Суспільному повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

"Можу вам сказати, що ми навіть не очікували такої кількості заявок. І дійсно їх надійшло багато. Вони вже зараз опрацьовуються. І цікавим є те, що близько 5% від всіх поданих заявок подано жінками, тобто навіть жінки в нас мають бажання сьогодні долучитися до Гвардії наступу", — сказала вона.

За словами заступниці міністра, планується сформувати бригади із десятків тисяч добровольців.

Не називаємо цифри з міркувань безпеки, але переконую вас, що це дійсно мотивовані люди, які сьогодні мають бажання і розуміння, що хочуть бути дотичними до нашої перемоги і дати відсіч ворогу, і звільнити ті території, які наразі досі перебувають під окупацією, але повністю мають належати Україні", — сказала Павліченко.

Що відомо про "Гвардію наступу"

На початку лютого Міністерство внутрішніх справ України оголосило про формування добровольчих батальйонів "Гвардії наступу". Ці підрозділи націлені, зокрема, на звільнення окупованих Росією територій.

Добровольці, які подають анкети на вступ до "Гвардії наступу" мають самі обрати бригаду, у якій хочуть служити. Таких бригад вісім, їх створюють на базі частин, що вже мають бойовий досвід. До складу цих формувань входять військові, які брали участь в бойових діях, зокрема, у деокупації Київщини, Харківщини, Херсонщини.

За словами міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, формувати "Гвардію наступу" МВС вирішило, зокрема, через велику протяжність лінії фронту та після обговорення із Верховним Головнокомандувачем.

"У нас (у МВС — ред.) є зведені загони, які на війні ще з 2014 року. Хтось із них у свій час звільнився зі служби, хтось проходив службу далі у підрозділах прикордонної служби, нацгвардії або поліції. Після того, як ми на добровільних засадах запропонували створити один чи два підрозділи, зʼявилось багато охочих у всіх службах".

Читайте також

"Гвардія наступу": як, кого і для чого набирають у штурмові бригади

У "Гвардії наступу" сформовані практично всі підрозділи — Клименко

Вибір редакції

На початок