На Київщині до кінця року енергомодернізують 150 багатоквартирних будинків

На Київщині до кінця року енергомодернізують 150 багатоквартирних будинків

На Київщині до кінця року енергомодернізують 150 багатоквартирних будинків
Багатоквартирний будинок на Київщині Фото: КОВА

На Київщині до кінця року планується відновити та енергомодернізувати щонайменше 150 багатоквартирних будинків, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що реалізується така ініціатива спільно з Фондом енергоефективності в рамках програми "ВідновиДІМ". Залучаються ті будинки, в яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

В них проводять заміну або ремонт віконних блоків і блоків балконних дверей, зовнішніх дверей, ремонт пошкоджень фасадів і покриття будівлі, обладнання дахових котелень та інженерних мереж. Отримані кошти ОСББ може використати як для будівельних робіт, так і для придбання матеріалів та обладнання, необхідних для їх виконання,— інформують в адміністрації.

"КОВА буде дофінансовувати роботи, які не можуть бути виконані в рамках роботи програми "ВідновиДІМ" чи на виконання яких не вистачило коштів. Таким чином, завдяки спільній роботі будинки будуть відновлені повністю та комплексно",— йдеться у повідомленні.

Наразі представники КОВА та Фонду енергоефективності підписали Меморандум про співпрацю. У його межах планується відновлення та термомодернізація багатоквартирних будинків по всій території Київської області.

"Аби якнайшвидше повернути людей до своїх домівок, ми щодня працюємо пліч-о-пліч із партнерами, місцевою владою та мешканцями Київщини",— каже заступник голови КОВА Микола Бойко.

Що відомо про відбудову Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. За даними КОВА, через бойові дії було повністю зруйновано або пошкоджено понад 27 тисяч об'єктів. Із них більшість — житлові будинки. Нині в області щотижня відновлюють 200-300 об'єктів інфраструктури.

Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, викуповують квартири та будують нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Наприкінці грудня 2022 року у селі Демидів Димерської громади, що на Київщині, завершили останні приготування до вселення людей у модульне містечко. Такі містечка функціонують в Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Іванкові та інших населених пунктах.

Перше модульне містечко для людей, які втратили житло, відкрили 1 червня 2022 року у Бородянці. У Димерській громаді модульні будинки встановлюють благодійники. Також на Київщині для сімей, що втратили дім через війну, встановлять 100 мобільних будинків за фінансування від ООН.

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила. Реалізація проєкту почнеться з міста-героя Ірпеня.

У березні цього року Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об’єктів за програмою від Фонду енергоефективності "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз. На Київщині за цією програмою відновили перші будинки. 4 із них — в Ірпені: 2 багатоквартирні будинки в ОСББ "Затишний" і 2 — в ЖК "Ново-Оскольський".

Читайте також

У Києві цьогоріч реалізують понад 145 енергоефективних проєктів у багатоповерхівках

Масові поховання, знищена "Мрія", шафка — річниця звільнення Бучі, Бородянки та Гостомеля в фотографіях Суспільного

Ідентифікували ще трьох військових РФ, які ґвалтували жінок на Київщині

На початок