Під час обстрілів міста снаряди прилітали і на цвинтарі. Станом на 30 березня найбільше вибухонебезпечних знахідок виявляють досі на Балабанівському та Мішковському кладовищах.
Чому відвідування кладовищ залишається небезпечним, кореспондентам Суспільного розповів директор КП "Миколаївська ритуальна служба" Сергій Веселега.
"Ми звернулись до міністерства надзвичайних ситуацій з проханням, щоб вони розмінували і провели обстеження наших кладовищ, але через те що, наприклад, це кладовище 160-200 гектарів, то це на 100 відсотків зробити неможливо", — розповів заступник директора КП "Миколаївська ритуальна служба" Дмитро Прилуцький.

Найбільше вибухонебезпечних предметів досі знаходять на Мішковському та Балабанівському кладовищах.
"Наші співробітники щодня прибирають, щодня буквально знаходять якісь предмети, які є небезпечними. Ми викликаємо співробітників ДСНС вони оглядають, вилучають, не лишають на місці, забирають це все", — сказав директор "Миколаївської ритуальної служби" Сергій Веселега.

Співробітники комунального підприємства також обстежують кладовища, проте охопити самостійно великі площі не можуть.
"Як комунальне підприємство ми намагаємось прибирати, ми дивимось де можуть бути вибухонебезпечні предмети. Але в середині секторів ми не можемо прибирати, ми не можемо кожну могилу подивитись, тому людям потрібно бути дуже уважними і обережними, коли вони почнуть тут прибирати на поминальні дні", — говорить Дмитро Прилуцький.

Миколаївець Юрій приїхав на Мішковське кладовище власним транспортом. Чоловік говорить, про небезпеку знає, та намагається бути обережним.
"Страшно, там під ноги дивись не дивись, але у бурʼяні можна чогось не побачити. Я два роки тут не був, тому хоча б раз треба прийти навести лад", — сказав Юрій.
За словами директора комунального підприємства Сергія Веселеги, всі 14 кладовищ Миколаївської громади відкриті для відвідування щодня.
Читайте також
На Миколаївщині на міні підірвався автомобіль ДСНС
"Зелена країна". На Миколаївщині висаджували лісові дерева
Як відновити втрачені документи: розповідає миколаївська юристка
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.