Злий першоквітневий жарт: Кулеба прокоментував головування Росії у Радбезі ООН

Злий першоквітневий жарт: Кулеба прокоментував головування Росії у Радбезі ООН

Злий першоквітневий жарт: Кулеба прокоментував головування Росії у Радбезі ООН
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час конференції "United for Justice" у Львові, 3 березня 2023 року, фото: УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав "злим жартом" запланований на перше квітня 2023 року початок головування Російської Федерації у Раді безпеки ООН.

"Росія узурпувала своє місце; воно веде колоніальну війну; її лідер є військовим злочинцем, який розшукується МКС за викрадення дітей. Світ не може бути безпечним місцем з Росією в Раді безпеки ООН ", — написав Кулеба у Twitter.

Раніше постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав не дозволити місячне головування Росії у Раді безпеки з квітня.

"Це буде найсумнішим днем в історії ООН до 1 квітня 2023 року, якщо справедливість не візьме гору, Росія почне головування в Радбезі. Досить ґвалтувати правосуддя та гнобити Статут ООН", — написав він.

Читайте також: Видалити "ракову пухлину". Чи можна виключити Росію з Радбезу ООН

Щомісяця у Радбезі ООН змінюється голова. Наступного місяця головувати має Росія. Як відомо, Україна офіційно вимагає виключення РФ з Ради безпеки ООН.

Що відомо про намагання виключити Росію з Радбезу ООН

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Американські конгресмени Стів Коен і Джон Вілсон внесли до Конгресу США резолюцію із закликом до президента США Джо Байдена добиватися того, щоб Росію виключили з Ради Безпеки ООН у зв'язку з розв'язаною проти України війною.

У відповідь на резолюцію речниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що США не бачать можливості припинення членства Росії в Радбезі ООН і якби такий спосіб існував, Вашингтон ним би скористався.

Вибір редакції

На початок