Культоролог Євген Гулевич загинув під Бахмутом

Культоролог Євген Гулевич загинув під Бахмутом

Культоролог Євген Гулевич загинув під Бахмутом
Фото: Zemla Studio/Facebook

Редактора та перекладача Євгена Гулевича вважали зниклим безвісти – звʼязок із ним втратили під Бахмутом ще 31 грудня 2022 року. Але 29 березня у Facebook музикант Юрій Хвостов повідомив про його загибель.

"Від учора ми можемо говорити про це доконано, маючи офіційне підтвердження. Досі зберігалася крихітна, але чіпка надія, що страшна новина "зник безвісти при виконанні бойового завдання", яка надійшла нам на сампочатку цього року, не остаточна", – написав він.

Євген Гулевич – автор, редактор, перекладач, культурний менеджер та магістр культурології.

Євген Гулевич загинув під Бахмутом
Євген Гулевич загинув під Бахмутом. Фото: Yuriy Khvostov/Facebook

У період із 2010 по 2015 роки був директором Центру гуманітарних досліджень Львівського національного університету ім. Івана Франка

Переклав роман Рея Бредбері "Щось лихе насуває". Став головним редактором українського видання "Світовий атлас вуличного мистецтва і графіті" Рафаеля Шактера.

У 2019 році Євген був співтворцем масштабного виставкового проєкту "Ангели", для якого писав мистецтвознавчі статті і проводив фахові консультації.

У 2021 році був співкуратором міжнародної міждисциплінарної (не)резиденції "Суміжність" – трансдисциплінарної резиденції для художників і дослідників, які працюють із технологіями, новими медіа та громадськими місцями

Євген Гулевич загинув під Бахмутом
Євген Гулевич загинув під Бахмутом. Фото: Dasha Balabai/Facebook

Під час свого останнього перебування у Львові, на реабілітації, Євген Гулевич взяв участь у часині проєкту "Місця в зміні" – розмові-перформансі "Сад окопів" про досвід творення місць на фронтовій території.

"Євген Гулевич був одним із найкращих наукових редакторів України. Він перетворював слова на змісти, було надзвичайно спостерігати як текст стає цілісним під егідою його роботи", – у своєму дописі розповідає Віра Правило, яка працювала разом із ним над перекладом атласу.

Хвостов також повідомив, що дату прощання буде повідомлено пізніше.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок