Архімандрит УПЦ МП Авраамій (Лотиш) перейшов до Православної церкви України та став виконувачем обов'язків намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври за рішенням митрополита Епіфанія.
Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.
Також архімандрит Авраамій звернувся до братії із закликом залишатися в Києво-Печерській лаврі в складі ПЦУ.
Водночас Епіфаній звернувся до уряду з проханням надати у користування українській Лаврі приміщення для звершення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності. Він сподівається, що держава допоможе захистити намісника і монастир від можливих провокацій з боку прихильників Московського патріархату.
УПЦ вже відреагувала на призначення та наклала заборону у священнослужінні для Авраамія "за ухилення в розкол".
"За дії, які порушують 10, 11 та 39-те правила святих Апостолів, 2-ге правило Антіохійського Собору, указом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія від 29 березня 2023 року архімандрит Аврамій (Лотиш) забороняється у священнослужінні без права причастя Святих Христових Таїн", — йдеться в повідомленні.
Що відомо про події навколо Києво-Печерської Лаври
15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.
2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.
Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).
31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).
Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.
З 29 березня з УПЦ (МП) розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.
Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.
21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати під час перебування там УПЦ (МП).
Читайте також
Останній молебень: у Лаврі на богослужіння зібралися прихильники УПЦ МП
У Лаврі працюватиме нова комісія щодо передачі майна державі