Близько 250 тварин вивезли з Донеччини волонтери київської організації "Команда порятунку тварин". Під час четвертої евакуаційної місію забирали тварин з Часового Яру. Собак, кішок, кіз або повертають господарям, або влаштовують в благодійні організації та притулки. Кажуть, тварини з прифронтових міст та лінії фронті дуже мають тяжкі хвороби та помирають.
Волонтери привозять врятованих на Донеччині тварин в один з притулків на Київщині.
Цього пса — Рокі — евакуювали з Часового Яру понад тиждень тому. Він мав осколкове поранення в задню лапу.

За словами волонтерки Анастасії Тихої, Рокі прооперували, собака одужує:
"Він дуже грайливий, він молодий, тому він не злий. Йому дуже хочеться спілкуватися, стрибати, веселитися, скакати".
Це алабай Норд. Його власник — військовослужбовець ЗСУ, залишив родичам в Часовому Ярі. Люди евакуювалися, собаку залишили. Пса вивезли волонтери.

А це Лінкольн. Він з Маріуполя, у притулку живе вже майже рік.

"Собаки одразу їдуть до клініки. Вони тут ночують і вранці везуть до клініки, проводять діагностику, виявляються всі проблеми — продовжується лікування. У нас хоспіс для собак-інвалідів, старих, онкохворих і тих, хто виїжджає з фронту, в дуже поганому стані", — розповідає волонтерка Анастасія. — На жаль, більшість собак, яких вивозять з Донецької області, вони не виживають — через виснаження, дирофіляріоз — це глисти в серці. Такий район, що у всіх собак вони є. І через супутні хвороби, ниркову недостатність, серцеву недостатність".

Понад тиждень у цьому притулку мешкають і коти з Часового Яру. Їм всім близько року, імен ще не мають.

Вивезли тварин волонтери організації "Команда порятунку тварин" з Києва. Це їхня четверта евакуаційна місія на Донеччину. Рятували тварин і з Бахмута.

"Якщо тварина господарська і власник готовий її забрати, якщо він кудись емігрував переїхав був евакуйований, то ми намагаємося доставити тварину до власника. Ми так відвезли кішок у Полтавську область, у саму Полтаву відвозили. Відвезли собаку в Житомир, кіз — в Макарівський район наприклад. Тобто частина тварин повертається до своїх господарів", — розповів волонтер Михайло Сторожук.

Тих тварин, яких власники взяти не можуть або бехатьок, волонтери віддають до притулків або шукають благодійні фонди, які допомагають знайти їм дім.

За три місяці волонтери Київської організації "Команда порятунку тварин" вивезли близько 250 тварин з Донеччини. Гроші на евакуацію надсилають люди.
Читайте також по порятунок тварин на Донеччині
"Тут усі — биті, поламані, зраджені". Історія зоозахисниці з Мирнограда, свині Світлани та ще понад 200 собак і котів
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram