Зоозахисниця з Мирнограда Донецької області Світлана Остапкова п’ять років тому створила притулок для тварин. Колись мала магазин, та продала його, щоб придбати великий будинок із ділянкою, де тепер живуть її підопічні. Серед них свиня-тезка Світлана, яку забрали в жорстоких хазяїв, 11-річний пес Тимко, якого хотіли приспати, гавкун Платон, що потрапив під потяг, та ще понад 200 покинутих тварин. Суспільне розповідає історію Світлани та її притулку.
"Виходь, моя товстенька! Світланко, йди сюди. Газуй", — Світлана Остапкова жартома кличе тезку свиню Світлану, яку врятували від жорстокої хазяйки.
"Світлану ми забрали з волонтерами, двома дівчатами з іншого міста. Дізналися , що є жінка, яка знущається над тваринами. Там були собаки, кози та Світлана. Хтось з дівчат забрав козу, Таня забрала собак, а я купила Світлану. З тих пір, вже три чи чотири роки, вона у мене".

Коли Світлана взяла свинку, тій було 11 місяців і важила вона лиш 18 кілограмів.
"А тепер ось яка у неї фігура, як у мене, гарна", — жартує хазяйка і пестить улюбленицю.

Окрім Світлани, у притулку нині понад 180 собак та щонайменше 80 котів.
"Коли почалась війна, у мене було усього 120 тварин. Усіх разом — котів і собак. А зараз понад 250. Грубо кажучи, половина ще додалась за рік".

Везуть покинутих та поранених чотирилапих до керівниці мирноградського товариства захисту тварин і містяни, і військові.
Це Тимко, який живе тут рік. Він мав власників, та коли вони вирішили евакуюватись рік тому через обстріли, вирішили його приспати у ветеринарній клініки.

Офіційно притулок, яким керує Світлана Остапкова, існує п’ять років. На утримання тварин, каже, витрачає щонайменше 100 тисяч гривень на місяць. Серед її підопічних багато хто потребує вартісного лікування:
"Вони завжди надходять такі: лапи відірвані, щелепи зламані, oнкологія. […] Десять собак-інвалідів — “спинальників”. На кожну тварину потрібно мінімум три тисячі на місяць: спеціальний корм, підгузки, пелюшки, крем, щоб не було пролежнів. Дуже багато грошей витрачається на лікування у клініка: кожне відвідування — це 2-3 тисячі. А якщо операція — це всі 14 тисяч".

"Мій перший інвалід був малиш — “спинальник”. Він зі старожилів виходить. Йому біля гаражів прострелили хребет. У нього дві кулі у хребті, перебитий спинний мозок, він неоперабельний. І ось вже п’ятий рік він тут. Тут в усіх такі історії, що боронь боже. Усі биті, поламані, зраджені".

Продала магазин — і відкрила притулок
"З дитинства у мене завжди багато тварин, вдома мама дозволяла, у мене було багато собак, кішок. Починалось з того, що я допомагала нашому міському притулку. Почали звертатися люди, я почала забирати хворих тварин з вулиці. Коли в мене вдома вже було 40 тварин, чоловік мені сказав: “Ти, Світлано, щось думай: або йди з тваринами, або шукай, де ти будеш ними займатися”. В мене був магазин, я його продала і купила цей будинок".

Ділянку біля свого будинку Світлана повністю облаштувала під вольєри.
Деяких собак або кішок беруть на перетримку, та, каже, потрібно розширювати притулок. Адже, за словами Світлани, щодня — нові підопічні:

“Крапаємо” ми тут самі, уколи робимо самі, перев’язуємо самі. У нас є стіл операційний, буває, лікар до нас приїздить. Ліків у нас купа, є стаціонарні бокси, нам подарували. Хоча і в клініку їздимо оперуватись, аналізи здавати. Я зараз підшукую місце. Ну місце, в принципі, я вже визначила, де це буде. Зараз буду шукати можливості, щоб придбати це місце, перевезти тварин і там одразу зробити стаціонар і якусь невелику клініку, щоб ми щодня не їздили в інше місто".

Собаки — моя слабкість. Коти — вони трохи інші, але також. Дітей в мене немає, моє життя — тварини. Вони мені стільки любові дають. Яка людина вам стільки любові дасть, як собака? Ніхто абсолютно. Мене просто так жодний собака не вкусив за весь час. Головна “зла собака" тут я. А тварини — всі добрі. Чого їм бути злими".

"Люди різні бувають і ставляться по-різному. Хтось підтримує, хтось брудом поливає. Мені байдуже: я знаю, хто я, що я роблю і для чого я це роблю. Я люблю тварин — вони моя родина".
Читайте також
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram