"Обмежують права меншин": Угорщина заявила, що не підтримає вступ України у НАТО та ЄС

"Обмежують права меншин": Угорщина заявила, що не підтримає вступ України у НАТО та ЄС

"Обмежують права меншин": Угорщина заявила, що не підтримає вступ України у НАТО та ЄС
. Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто (Фото Матеуша Влодарчика / Getty Images)

Угорщина не підтримуватиме європейську та євроатлантичну інтеграцію України через нібито дискримінацію Києвом прав угорської етнічної меншості.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто за результатами зустрічі з заступницею Генерального секретаря ООН з прав людини Ілзе Брандс Херіс.

"Я чітко дав зрозуміти Ілзе Брандс Херіс, заступницею Генерального секретаря ООН з прав людини, що Угорщина не зможе підтримувати трансатлантичну та європейську інтеграцію України в жодному разі, доки угорські школи на Закарпатті перебувають під загрозою", — зазначив він.

Угорський урядовець стверджує, що із 2015 року Україна ухвалила низку законів, які "поступово порушують і обмежують права меншин", пов'язані з використанням угорської мови.

"Протягом останніх восьми років ми отримували від української влади обіцянки, що вона розв'яже цю проблему, але насправді вона нічого не зробила", — заявив Сіярто.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Політичні відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що Угорщина домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022 року старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

У липні Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. В українському МЗС відреагували на заяву Орбана. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня на закритій зустрічі із законодавцями Віктор Орбан заявив, що Європейський союз повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Європейського Союзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Читайте також

Угорщина не буде арештовувати Путіна на своїй території — глава адміністрації Орбана

На початок