Угорщина не буде арештовувати Путіна на своїй території — глава адміністрації Орбана

Угорщина не буде арештовувати Путіна на своїй території — глава адміністрації Орбана

Володимир Путін
. Президент Росії Володимир Путін. Фото кремлівського пулу через AP

Угорщина не буде арештовувати президента Росії Володимира Путіна, якщо він в'їде в країну. Про це заявив глава адміністрації прем'єр-міністра Віктора Орбана, передає Reuters.

Він зазначив, що арешт не матиме законних підстав, оскільки Римський статут не був вбудований в угорську правову систему.

"Ми можемо посилатися на угорський закон і виходячи з цього, ми не можемо заарештувати Президента Росії, оскільки Статут МКС не був оприлюднений в Угорщині", — сказав Гуляш.

Читайте також: Угорщина заблокувала спільну заяву ЄС щодо ордера на арешт Путіна — Bloomberg

Він також заявив, що уряд Угорщини "не сформував позиції" щодо ордера на арешт Путіна.

"Ці рішення не найвдаліші, оскільки вони ведуть у бік подальшої ескалації, а не до миру, це моя особиста суб’єктивна думка", — сказав голова адміністрації Орбана.

Reuters зазначає, що Угорщина підписала та ратифікувала Римський статут, який створив Міжнародний кримінальний суд (МКС).

Що відомо про ордер на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор України Костін.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Поки Путіна та Львову-Бєлову не арештують, МКС не може проводити судові засідання, повідомив Суспільному речник суду Фаді Ель Абдалла. За його словами, Україна може вимагати їхнього арешту на території 123 країн, які визнають рішення МКС. Розслідування триває за запитом та матеріалами України.

МКС може притягти вище керівництво Росії до відповідальності за три види порушень міжнародного права: воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Депортація дітей, щодо якої видали ордер на арешт Путіна, підпадає під перший пункт.

Водночас МКС не може засудити за злочин агресії — факт нападу Росії на Україну. Оскільки ані Україна, ані Росія не ратифікували основоположний документ суду — Римський статут. Аби засудити РФ та Путіна за факт нападу, потрібно створити спеціальний трибунал.

Україна працює над створення спеціального трибуналу для покарання керівництва РФ за злочини в Україні не тільки з початку повномасштабної війни, а з початку агресії 2014 року.

Читайте також

Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

Міжнародний кримінальний суд проситиме більше грошей на розслідування воєнних злочинів в Україні — The Guardian

Ордер на арешт Путіна виданий довічно — прокурор МКС

На початок