Без мобільного зв'язку: в окуповане Сватове неможливо додзвонитися

Без мобільного зв'язку: в окуповане Сватове неможливо додзвонитися

Без мобільного зв'язку: в окуповане Сватове неможливо додзвонитися
. Ілюстративне фото: Суспільне Рівне

В окупованому російськими військами Сватовому вже три доби не "ловлять мобільні телефони". Крім того, у місті вимкнулось цифрове телебачення, на якому транслювали пропаганду. Про це Суспільному розповіли переселенці, які не можуть додзвонитися до своїх родичів.

Сватівчанка Лариса (ім’я жінки змінене в цілях безпеки, в окупації залишилось багато її близьких родичів) повідомила, що вона, перебуваючи за кордоном, не змогла зв’язатися із рідними, хоча щодня телефонувати намагається у Сватове. Через інших переселенців з міста, вона дізналась, що в місті практично зник мобільний зв’язок.

"З вересня у районі зник інтернет, але, як виявилось, у деяких установах, наприклад місцевому "Білому будинку" він і не зникав. Саме так через знайомих моїх знайомих я дізналась, що з 22 березня у Сватовому вже немає і мобільного зв’язку. Люди розповіли, що перед цим чули кілька гучних вибухів у районі Гончарівки (північно-західна частина міста — ред.) і одразу перестали ловити телефони, і зникло цифрове телебачення. Зараз додзвонитись можна лише у верхні частини міста: на квартал Мирний та деякі вулиці на схід від залізниці", — розповіла те, що дізналась жінка.

Читайте також: "Моїх підписників шукає ФСБ". Вісім років допомагав ЗСУ з окупованої Кадіївки: історія партизана на позивний "Східний"

Місцевих провайдерів окупанти взяли під контроль ще у березні 2022 року, тоді ж вимкнули сигнал українських мобільних операторів, а на каналах цифрового телебачення почали транслювати пропагандистські канали, на місцевих частотах — луганські радіостанції, розповів житель Сватового Сергій. Він також три доби поспіль не може зв’язатись із рідними, котрі лишились в окупації, і також зміг отримати інформацію через "треті руки".

"Хоч телефоном через їх «Лугаком» (єдиний оператор мобільного зв’язку на тимчасово окупованій Луганщині — ред.) можна було про щось дізнатись: як справи, здоров’я, погода. Про інше ми й не розмовляли, бо всі розмови слухають. А зараз я дуже хвилююсь за моїх рідних бо зв’язку немає і, як розповіли ті, хто зміг додзвонитись на стаціонарні телефони у місто, всім розповіли, що ремонтувати станцію ніхто не буде", — розказав чоловік.

Він не впевнений, що зникнення зв’язку можна напряму пов’язувати із вибухами чи "прильотами". На його думку, окупанти самі зв'язок вимкнули, щоб люди зовсім нічого нікому не могли розповісти.

"Вежі мобільного зв’язку, врешті, розміщені не лише на Сосновому, а й у центрі міста, де прильотів не було. А от що телебачення їм вимкнули так це прекрасно, бо там лише "орківські" канали транслювали. Менше будуть дивитись цю …. пропаганду. Хто жив у місті, знає, що у більшості – супутникове телебачення. Тому без цих каналів інформаційного вакууму не буде. До речі, у сусідньому Куп’янську перед деокупацією теж довгий час не було зв’язку і ТБ. Можливо, це сигнал, що Сватове теж скоро звільнять?", — говорить чоловік.

Читайте також про ситуацію в Сватовому

"Люди почали втрачати надію…": розповіді рідних жителів окупованого Сватового

Жителі окупованого Сватового готуються до звільнення

У Сватовому на Луганщині російські окупанти облаштували новий шпиталь — Генштаб

У Сватовому знищили склад боєприпасів окупантів — Луганська ОВА

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок